10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.3 C
İstanbul

Bitcoin Cash (BCH), Tron (TRX), Terra (LUNA) – Altcoin Fiyat Analizi – 4 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Genel kripto para piyasası bir toparlanma havası yaşarken TRON fiyatı ise günlük grafiğinde iki aylık destek noktasından bir sıçrama gerçekleştirdi.

Binance indirim kodu

Terra (LUNA) fiyatı haftalık olarak %56.4 değer kazandı ve fiyat keşfi aşamasına giren altcoin 3 Aralık tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmayı başardı. Bununla birlikte Bitcoin Cash ise analiste göre kısa vadeli teknik göstergelerinde ayı lehine görünüm verdi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin Cash (BCH)

blank

Ayıların BCH’ye karşı bir saldırı başlatmasının ardından altcoinin fiyatı %27.2’lik bir gerileme yaşamış ve BCH 28 Kasım tarihinde son bir ayın en düşük seviyesine gerilemişti. Analiste göre son iki aydır BCH ayıları 544 dolardaki desteği sürekli olarak test ediyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda BCH, 558.5 dolardan işlem görerek 20-50-200 SMA değerlerinin altından işlem gördü. Analiste göre RSI göstergesi, son üç gündür azalış göstermesinin ardından satıcılar lehine gözüktü. Buna ek olarak analiste göre DMI göstergesi ayı lehine tabloyu onaylarken ADX ise oldukça zayıf bir yönelimsel trende işaret etti.

Tron (TRX)

blank

TRX fiyatı değerinin yaklaşık olarak üçte birini kaybetmesinin ardından 28 Kasım tarihinde son bir ayın en düşük seviyesine gerilemişti.

Analiste göre boğalar 0.10065 dolar seviyesini son üç günde iki kez test etti. Analist, boğaların baskısını devam ettirmesi ve bahsedilen seviyenin üstünde dayanması durumunda bir diğer yükseliş dalgasının yaşanabileceğine inanıyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı, son 24 saatteki %4’lük yükselişi ile beraber 0.10027 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi 17 gün aradan sonra 62 yakınlarına çıkarak yükseliş trendinde seyretti. Dahası, analiste göre DMI göstergesi RSI göstergesinin boğa lehine görünümünü onayladı. Bununla birlikte analist, ADX göstergesinin ise oldukça zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Chainlink (LINK), VeChain (VET), EOS - Altcoin Fiyat Analizi - 3 Ocak

Terra (LUNA)

blank

Terra fiyatı 24 Kasım tarihinde son beş haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Bunun ardından ise yaşanan güçlü yükseliş dalgası ile birlikte altcoin fiyatı alçalan kanalından yukarı yönlü kurtuldu ve 3 Aralık’ta kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı. Boğaların durumu kendilerinin lehine çevirmesinin ardından altcoin 53.3 dolar engelini aşmayı başardı.

Buna uyumlu olacak şekilde altcoinin fiyatı son 24 saatte %9.5 yükseliş yaşadı. Bu yazının yazıldığı anlarda LUNA 67.85 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi ise son üç gündür aşırı alış bölgesinde seyrederek analiste göre oldukça boğa lehine bir görünüm verdi. Analiste göre AO ve MACD göstergeleri ise boğa gücünde bir azalışa işaret etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar