29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Bitcoin Cash (BCH), Tron (TRX), Terra (LUNA) – Altcoin Fiyat Analizi – 4 Aralık

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Genel kripto para piyasası bir toparlanma havası yaşarken TRON fiyatı ise günlük grafiğinde iki aylık destek noktasından bir sıçrama gerçekleştirdi.

Binance indirim kodu

Terra (LUNA) fiyatı haftalık olarak %56.4 değer kazandı ve fiyat keşfi aşamasına giren altcoin 3 Aralık tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmayı başardı. Bununla birlikte Bitcoin Cash ise analiste göre kısa vadeli teknik göstergelerinde ayı lehine görünüm verdi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bitcoin Cash (BCH)

BCHUSDT 2021 12 03 15 11 08 2048x898 1

Ayıların BCH’ye karşı bir saldırı başlatmasının ardından altcoinin fiyatı %27.2’lik bir gerileme yaşamış ve BCH 28 Kasım tarihinde son bir ayın en düşük seviyesine gerilemişti. Analiste göre son iki aydır BCH ayıları 544 dolardaki desteği sürekli olarak test ediyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda BCH, 558.5 dolardan işlem görerek 20-50-200 SMA değerlerinin altından işlem gördü. Analiste göre RSI göstergesi, son üç gündür azalış göstermesinin ardından satıcılar lehine gözüktü. Buna ek olarak analiste göre DMI göstergesi ayı lehine tabloyu onaylarken ADX ise oldukça zayıf bir yönelimsel trende işaret etti.

Tron (TRX)

TRXUSDT 2021 12 03 16 02 49 2048x898 1

TRX fiyatı değerinin yaklaşık olarak üçte birini kaybetmesinin ardından 28 Kasım tarihinde son bir ayın en düşük seviyesine gerilemişti.

Analiste göre boğalar 0.10065 dolar seviyesini son üç günde iki kez test etti. Analist, boğaların baskısını devam ettirmesi ve bahsedilen seviyenin üstünde dayanması durumunda bir diğer yükseliş dalgasının yaşanabileceğine inanıyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı, son 24 saatteki %4’lük yükselişi ile beraber 0.10027 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi 17 gün aradan sonra 62 yakınlarına çıkarak yükseliş trendinde seyretti. Dahası, analiste göre DMI göstergesi RSI göstergesinin boğa lehine görünümünü onayladı. Bununla birlikte analist, ADX göstergesinin ise oldukça zayıf bir yönelimsel trende işaret ettiğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Ünlü CEO, "Ethereum Killer" Olduğunu Düşündüğü 4 Altcoini Paylaştı!

Terra (LUNA)

LUNAUSDT 2021 12 03 16 47 53 2048x898 1

Terra fiyatı 24 Kasım tarihinde son beş haftanın en düşük seviyesine gerilemişti. Bunun ardından ise yaşanan güçlü yükseliş dalgası ile birlikte altcoin fiyatı alçalan kanalından yukarı yönlü kurtuldu ve 3 Aralık’ta kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı. Boğaların durumu kendilerinin lehine çevirmesinin ardından altcoin 53.3 dolar engelini aşmayı başardı.

Buna uyumlu olacak şekilde altcoinin fiyatı son 24 saatte %9.5 yükseliş yaşadı. Bu yazının yazıldığı anlarda LUNA 67.85 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi ise son üç gündür aşırı alış bölgesinde seyrederek analiste göre oldukça boğa lehine bir görünüm verdi. Analiste göre AO ve MACD göstergeleri ise boğa gücünde bir azalışa işaret etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend