27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Bitcoin Çok Büyük Bir Haftaya Hazırlanıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 12 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin, Eylül’ün ilk haftası oldukça sert fiyat dalgalanmalarıyla mücadele etti.

Binance indirim kodu

Yedi gün önceye göre %12 düşen Bitcoin fiyatı, bazı yatırımcılar için psikolojik seviyenin altında satın alma fırsatı vererek yaklaşık 10.000$ seviyelerinde seyretmeye başladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Prudential Securities’in eski genel müdürü, 7 Eylül Pazartesi günü ABD İşçi Bayramı’nı bitcoin yatırımı için potansiyel bir dönüm noktası olarak adlandırırken, kripto piyasası büyük bir haftaya girebilir.

Geçen ay, yatırım şirketi Sanders Morris Harris’in CEO’su ve Prudential Securities’in eski genel müdürü George Ball, “İşçi Bayramı’ndan sonra” Bitcoin alımında bir artış beklediğini söyledi. Ball; “yaz sersemliği” içinde sıkışmış mevcut küresel piyasalarda yatırımcıları Eylül ayı başlarında tutuşturacağını düşündüğü “bir kıvılcım” beklediğini belirtti.

Geçtiğimiz hafta S&P 500, altı haftada ilk haftalık kaybını kaydederken, Nasdaq Mart ayından bu yana en kötü haftalık performansını bildirdi. Bu durum bitcoin ve kripto para tüccarlarını da bir nebze ürküttü.

Bitcoin fiyatı, Temmuz ayının sonundan bu yana ilk kez Cuma günü 10.000$ seviyesinin altına geriledi ve giderek artan bir şekilde bitcoin’in altına benzer bir sözde güvenli liman varlığı olarak davranmaya başladığını iddia eden birçok boğa Bitcoin yatırımcısına bir darbe vurdu.

Hong Kong merkezli bitcoin ve kripto para borsası Bitfinex’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, “Bitcoin’in oynaklığı bir varlık sınıfı olarak önemli bir özelliktir” dedi.

Fiyat dalgalanmalarına rağmen, Bitcoin ve kripto endüstrisindeki birçok kişi, Eylül’ün ikinci haftasında bitcoin’in görünümüne olumlu bakıyor.

Hong Kong merkezli piyasa yapıcı GSR’ten bir uzman Forbes’e yaptığı açıklamada; “Böyle bir düşüş, uzun vadeli yatırımcıların çoğunluğunda herhangi bir panik satışı meydana getirmeyecek, ve birçok yatırımcı bunu bir satın alma fırsatı olarak görecek” dedi.

İlgili Haber:  Halka Açık Şirketlerin Elinde Bulunan Bitcoin Miktarı 12 Ayda %400 Artarak 3.6 Milyar Dolara Ulaştı

Başka bir analist, bitcoin’in yükseliş trendinde bir değişiklik olmayacağını belirterek, Fransa’nın bu hafta açıklanan 100 milyar dolarlık planı da dahil olmak üzere merkez bankalarının devam eden teşvik tedbirlerine işaret etti.

Kripto para analisti Simon Peters, “Bitcoin’in 10.000$ seviyelerine düşmesi, kenarda oturan bazı boğa yatırımcıları en sonunda bitcoin’e yatırım yapmaya teşvik edebileceğini” kaydetti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar