Bitcoin Çok Büyük Bir Haftaya Hazırlanıyor

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 3 hafta önce

blank

Bitcoin, Eylül’ün ilk haftası oldukça sert fiyat dalgalanmalarıyla mücadele etti.

blank

Yedi gün önceye göre %12 düşen Bitcoin fiyatı, bazı yatırımcılar için psikolojik seviyenin altında satın alma fırsatı vererek yaklaşık 10.000$ seviyelerinde seyretmeye başladı.

Prudential Securities’in eski genel müdürü, 7 Eylül Pazartesi günü ABD İşçi Bayramı’nı bitcoin yatırımı için potansiyel bir dönüm noktası olarak adlandırırken, kripto piyasası büyük bir haftaya girebilir.

Geçen ay, yatırım şirketi Sanders Morris Harris’in CEO’su ve Prudential Securities’in eski genel müdürü George Ball, “İşçi Bayramı’ndan sonra” Bitcoin alımında bir artış beklediğini söyledi. Ball; “yaz sersemliği” içinde sıkışmış mevcut küresel piyasalarda yatırımcıları Eylül ayı başlarında tutuşturacağını düşündüğü “bir kıvılcım” beklediğini belirtti.

Geçtiğimiz hafta S&P 500, altı haftada ilk haftalık kaybını kaydederken, Nasdaq Mart ayından bu yana en kötü haftalık performansını bildirdi. Bu durum bitcoin ve kripto para tüccarlarını da bir nebze ürküttü.

Bitcoin fiyatı, Temmuz ayının sonundan bu yana ilk kez Cuma günü 10.000$ seviyesinin altına geriledi ve giderek artan bir şekilde bitcoin’in altına benzer bir sözde güvenli liman varlığı olarak davranmaya başladığını iddia eden birçok boğa Bitcoin yatırımcısına bir darbe vurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Hong Kong merkezli bitcoin ve kripto para borsası Bitfinex’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, “Bitcoin’in oynaklığı bir varlık sınıfı olarak önemli bir özelliktir” dedi.

Fiyat dalgalanmalarına rağmen, Bitcoin ve kripto endüstrisindeki birçok kişi, Eylül’ün ikinci haftasında bitcoin’in görünümüne olumlu bakıyor.

Hong Kong merkezli piyasa yapıcı GSR’ten bir uzman Forbes’e yaptığı açıklamada; “Böyle bir düşüş, uzun vadeli yatırımcıların çoğunluğunda herhangi bir panik satışı meydana getirmeyecek, ve birçok yatırımcı bunu bir satın alma fırsatı olarak görecek” dedi.

Başka bir analist, bitcoin’in yükseliş trendinde bir değişiklik olmayacağını belirterek, Fransa’nın bu hafta açıklanan 100 milyar dolarlık planı da dahil olmak üzere merkez bankalarının devam eden teşvik tedbirlerine işaret etti.

Kripto para analisti Simon Peters, “Bitcoin’in 10.000$ seviyelerine düşmesi, kenarda oturan bazı boğa yatırımcıları en sonunda bitcoin’e yatırım yapmaya teşvik edebileceğini” kaydetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dünyanın En Büyük Beş Kripto Borsasından Biri Olan Bybit, Kanadalı Düzenleyicilerle Mahkemelik Oldu: İşte Detaylar

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), Bybit'in "kayıtsız bir kripto varlık ticaret platformu" olduğunu iddia etti. Haberin Özeti OSC, Mart ayında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend