27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Bitcoin, Colonial Pipeline Paniğini Atlattı ve Fiyatı %13 Oranında Yükseldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı, tekrardan 36.000 Doların üzerine çıktı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin, Pazartesi günü %10 seviyesinde düşmüş ve altcoinleri de beraberinde sürüklemişti.
  • Düşüş, ABD yetkililerinin bir fidye yazılımı saldırısında kaybedilen 2 milyon Doları geri aldıkları açıklamasının ardından gelmişti.
  • Ancak BTC fiyatı son 24 saatte büyük ölçüde toparlandı ve %13 arttı.

ABD yetkililerinin Colonial Pipeline fidye yazılımı saldırısında kaybedilen 2 milyon Dolarlık Bitcoin’i kurtardıkları haberinden sonra BTC fiyatı gerilemişti; ancak son 24 saatte %13 oranında arttı ve tekrardan 36.000 Dolar fiyatının üzerine çıktı.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı 36.000 Doların Üzerine Çıktı

Nomics verilerine göre, piyasa değerine göre en büyük kripto para şu dakikalarda ise 36.900 Dolardan işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ABD’nin doğu kıyısındaki gaz arzını karşılayan Colonial Pipeline, geçtiğimiz ay bir fidye yazılımı saldırısına uğradı ve toplam 4.4 milyon Dolar kaybetti.

Pazartesi günü ise ABD Adalet Bakanlığı yetkilileri, kolluk kuvvetlerinin 2.3 milyon Dolarlık BTC kaybını geri almayı başardıklarını duyurdu. Ancak bu açıklamanın ardından, söz konusu cüzdanların “hacklenerek” Bitcoin’in alındığı yönünde spekülasyonlar yayılmaya başladı. Cüzdan güvenliği ile ilgili bu paniğin ardından Bitcoin’in fiyatı yaklaşık %10 seviyesinde geriledi. Aynı süreçte kripto para piyasası da toplamda 200 milyar Dolarlık kayıp bildirdi.

Altcoinlerde de Yükseliş Yaşandı

Son 24 saatte Bitcoin’in yaşadığı fiyat artışına paralel olarak Ethereum, Dogecoin, Binance Coin ve diğer pek çok altcoinde de önemli artış yaşandı. Ethereum %7 artışla 2.551 Dolara, Dogecoin %6 artışla 0.33 Dolara, Binance Coin %8 artışla 365 Dolara yükseldi.

Öte yandan geçtiğimiz ay Bitcoin için oldukça zorlu geçti. “Kara Çarşamba” olarak tanımlanan 19 Mayıs tarihinden Bitcoin, %30 değer kaybetti. Aynı gün kripto para piyasasının genelinde ise 500 milyar Dolarlık kayıp yaşandı. Bu süreçte lider kripto para 30.000 Dolar seviyesinin altına kadar geriledi; ki bu BTC’nin neredeyse 2021 yılına başladığı seviyelere denk geliyor.

İlgili Haber:  Barstool Sports Kurucusu Dave Portnoy, Bitcoin Konusunda Yanıldığını İtiraf Ediyor

Son 1 ayda 40.000 Doların üzerini nadiren gören lider kripto para, son 24 saatte ise çöküş eğilimine bir cevap vermeye çalışıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar