Bitcoin Cüzdanı Exodus, 75 Milyon Dolarlık Şirket Hissesini Algorand Blok Zincirinde Tokenize Ediyor

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Exodus, EXIT tokenlerinin yakında ikincil bir piyasada işlem görmeye hazır olacağını dile getirdi.

blank

Haberin Özeti

  • Bitcoin cüzdanı Exodus, bu yılın başlarında SEC onaylı Reg A+ teklifini tamamladı.
  • Satılan hisseler, Algorand blok zincirinde tokenlere dönüştürülüyor.

Bitcoin cüzdan firması Exodus, bu yılın başlarında 75 milyon Dolarlık hisse satışı gerçekleşitrdi. Söz konusu hisseler yalnızca Exodus cüzdanı aracılığıyla satın alıma açıldı. Ayrıca şirket, hisse satışları için yalnızca Bitcoin, Ethereum ve USDC stablecoin’i kabul etme kararı ile hayli dikkat çekti. Exodus, SEC onaylı hisse satışını “şimdiye kadarki en büyük düzenlenmiş kripto halka arzı” olarak lanse etti.

blank

Hisse Tokenizasyonu Nedir?

Exodus, satılan bu hisseleri, Algorand blok zincirinde Exodus cüzdanını kullanan hissedarlar tarafından talep edilebilecekleri tokenlere dönüştüreceğini belirtti. Blockchain tabanlı transfer aracısı Securitize, söz konusu tokenize işlemini gerçekleştirmek için Exodus ve Algorand ile anlaşma imzaladı.

Exodus, kripto pazarlarında işlem görebilmeleri için gerçek hisselerini menkul kıymet tokenlerine dönüştüren birkaç şirketten biri olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Algorand Blok Zinciri

Algorand, hız ve ölçeklenebilirlik konusunda Ethereum ile rekabet etmeyi amaçlayan bir hisse kanıtı blok zinciridir. Ethereum gibi Algorand da uygulamaların bir blockchain üzerine kurulmasını sağlayan akıllı sözleşmeleri destekler. Ek olarak, yerel ALGO tokenlerinin yanı sıra farklı tokenler de ağı kullanabilir.

Exodus COO’su Sebastián Milla Goñi konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, “Bu heyecan verici ortaklık, yakın gelecekte ikincil ticareti açmamız için bizi daha da cesaretlendiriyor.” dedi. Başka bir deyişle şirket, bir sonraki aşamada, EXIT sahiplerinin şirketteki hisselerini blockchain altyapısını kullanarak satabilmelerini amaçlıyor.

Exodus, bu kapsamda Overstock.com’un dijital menkul kıymetler kolu olan tZERO’yu kullanmayı planlıyor. tZero şu anda kendi tokenize edilmiş hisselerinin yanı sıra perakendeci Overstock ve lüks tatil mekanı St. Regis Aspen hisselerinin alım satımına da izin veriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend