27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Bitcoin Cüzdanı Exodus, 75 Milyon Dolarlık Şirket Hissesini Algorand Blok Zincirinde Tokenize Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Exodus, EXIT tokenlerinin yakında ikincil bir piyasada işlem görmeye hazır olacağını dile getirdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin cüzdanı Exodus, bu yılın başlarında SEC onaylı Reg A+ teklifini tamamladı.
  • Satılan hisseler, Algorand blok zincirinde tokenlere dönüştürülüyor.

Bitcoin cüzdan firması Exodus, bu yılın başlarında 75 milyon Dolarlık hisse satışı gerçekleşitrdi. Söz konusu hisseler yalnızca Exodus cüzdanı aracılığıyla satın alıma açıldı. Ayrıca şirket, hisse satışları için yalnızca Bitcoin, Ethereum ve USDC stablecoin’i kabul etme kararı ile hayli dikkat çekti. Exodus, SEC onaylı hisse satışını “şimdiye kadarki en büyük düzenlenmiş kripto halka arzı” olarak lanse etti.

Binance indirim kodu

Hisse Tokenizasyonu Nedir?

Exodus, satılan bu hisseleri, Algorand blok zincirinde Exodus cüzdanını kullanan hissedarlar tarafından talep edilebilecekleri tokenlere dönüştüreceğini belirtti. Blockchain tabanlı transfer aracısı Securitize, söz konusu tokenize işlemini gerçekleştirmek için Exodus ve Algorand ile anlaşma imzaladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Exodus, kripto pazarlarında işlem görebilmeleri için gerçek hisselerini menkul kıymet tokenlerine dönüştüren birkaç şirketten biri olacak.

Algorand Blok Zinciri

Algorand, hız ve ölçeklenebilirlik konusunda Ethereum ile rekabet etmeyi amaçlayan bir hisse kanıtı blok zinciridir. Ethereum gibi Algorand da uygulamaların bir blockchain üzerine kurulmasını sağlayan akıllı sözleşmeleri destekler. Ek olarak, yerel ALGO tokenlerinin yanı sıra farklı tokenler de ağı kullanabilir.

Exodus COO’su Sebastián Milla Goñi konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, “Bu heyecan verici ortaklık, yakın gelecekte ikincil ticareti açmamız için bizi daha da cesaretlendiriyor.” dedi. Başka bir deyişle şirket, bir sonraki aşamada, EXIT sahiplerinin şirketteki hisselerini blockchain altyapısını kullanarak satabilmelerini amaçlıyor.

Exodus, bu kapsamda Overstock.com’un dijital menkul kıymetler kolu olan tZERO’yu kullanmayı planlıyor. tZero şu anda kendi tokenize edilmiş hisselerinin yanı sıra perakendeci Overstock ve lüks tatil mekanı St. Regis Aspen hisselerinin alım satımına da izin veriyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar