15 Ağustos 2022, Pazartesi
22.6 C
İstanbul

Bitcoin Daha Ne Kadar Düşebilir?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin’in (BTC) fiyatı, son aylarda 10.000 dolardan 19.800 dolara yükselerek neredeyse %100’lük bir artış görse de son günlerde büyük bir düşüş yaşanıyor. Bununla birlikte, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolarlık bölge, önemli bir direnç gösteriyor ve BTC, 4 Aralık’ta 19.000 doların altına düştüğü için fiyatın bugün de dahil olmak üzere birkaç kez düşmesine neden oluyor.

Binance indirim kodu

Son günlerde azalan hacmin ortasında bir düzeltme şansı yavaş yavaş artıyor. Genel olarak piyasa için mutlaka kötü bir gelişme anlamına gelmeyecek daha derin bir düzeltme için birden fazla gerekçe sunuluyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Tüm zamanların en yüksek bölgesi hala büyük direnç gösteriyor

Grafikler, tüm zamanların en yüksek bölgesinin henüz kırılamadığını gösteriyor. Ancak bu, beklenmedik bir durum olarak değerlendirilmiyor çünkü birçok perakende yatırımcı, potansiyel kâr elde etme konusunda bir gösterge olarak 2017’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine sahip olacağına inanıyor. Bitcoin‘in fiyat keşfine girmesinden önceki son engelin, sonraki hedeflerin belirlenmesini zorlaştıracağı düşünülüyor.

Bitcoin’in fiyatının neredeyse dikey bir şekilde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı göz önüne alındığında, bu noktada bu seviyenin üzerinde net bir kırılma meydana gelmesi muhtemel görünmüyor.

Bununla birlikte Bitcoin fiyatının, bu bölgede kaldığı sürece potansiyel bir düzeltme için birkaç atılım gerçekleştirmesi bekleniyor.

Spesifik olarak hacim, momentumun potansiyel zayıflamasının bir işareti olarak son 20.000 doları kırma girişimiyle ciddi şekilde düşüyor. Ayrıca, mevcut tüm zamanların en yüksek testleri, günlük zaman diliminde olası bir düşüş sapması için kapı açıyor.

Bu düşüş sapması henüz doğrulanmamış olsa da eğilimin hafif bir şekilde tersine döndüğüne dair bazı potansiyel sinyaller görülüyor. Düzeltme durumunda, destek için izlenecek temel alanların 16.000 dolar ve 14.000 dolar olduğu kaydediliyor.

2014’ün en yüksek direnci de tek seferde kırılmamıştı

Mevcut fiyat hareketi, önceki döngüdeki fiyat hareketiyle karşılaştırılabiliyor. 2014 zirvesinin, nihai direnç olarak hareket ettiği ve ardından %30’luk önemli bir düzeltme gerçekleştirdiği görülüyor.

İlgili Haber:  1 Milyon "Star Girl" Kullanıcısı Blockchain Kullanacak

Bu düzeltmenin genellikle önceki dirence geri döndüğü ve bu direnç noktasının da 800 dolar olduğu biliniyor.

Önceki yükseğin, daha sonra bu düzeltme yoluyla destek için ters çevrildiği ve bunun da Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselmeye devam etmesine neden olduğu hatırlatılıyor.

Piyasalar genellikle her döngüde aynı şekilde davrandığı için %30’luk benzer bir düzeltmenin, Bitcoin fiyatını 14.000 dolar olarak belirleyeceği düşünülüyor. Ek olarak, Haziran 2019’daki bir önceki yüksek seviyenin de 14.000 dolar olması bu seviyeyi, potansiyel bir destek ve direnç değişimi için olası bir hedef haline getiriyor.

Böyle %30’luk bir düzeltmenin, piyasa için sağlıksız olmayacağı ve oldukça yaygın olduğu kaydedilirken piyasaya geç gelenlere ön yükleme yapmak için güzel bir giriş fırsatı da sunabileceğine inanılıyor.

Daha düşük zaman aralıklarında izlenecek seviyeler neler?

Daha düşük zaman dilimleri, potansiyel bir tersine çevirmenin gerçekleşmekte olduğunu gösteriyor. Aralık, destekle birlikte 18.500 dolar civarında tanımlanırken bu seviyenin, yükselen ivmeyi sürdürmek için destek sağlaması gerekiyor.

Desteği sürdürmede başarısız olunması durumunda, 16.000 dolarlık alanın yeniden test edilmesi çok muhtemel görünüyor. Bununla birlikte, piyasanın yükseliş ivmesini korumak istemesi halinde 19.500 dolarlık üst direncin daha fazla devam etmesi için kırılması gerekiyor. Bu noktada klasik bir düşüş desteğinin veya direnç değişiminin yaşandığı belirtiliyor.

19.400 dolar direncinin ardından gelen sahte kırılma gibi bir kırılmanın yeniden meydana gelmesi halinde ise önceki direncin tekrar direnç göstermesi bekleniyor.

Bu nedenle, daha fazla yükseliş ivmesi için ABD dolarının zayıflık göstermeye devam etmesi ve Bitcoin fiyatının 19.500 doları aşması gerekiyor. Bu olmazsa, 18.500 dolarlık ve muhtemelen 16.000 dolarlık yeniden testlerin söz konusu olduğu belirtiliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar