11 Ağustos 2022, Perşembe
24.6 C
İstanbul

Bitcoin Dalgalanıyor, Fiyat 28.000 Dolara Gerileyip Tekrar 31.000 Seviyesine Çıktı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin, Pazar günü ulaştığı rekor seviyeden %5 düşüş yaşadı.

Binance indirim kodu

Bitcoin, birçok ana yatırımcıyı kendisine yatırım yapmaktan caydıran oynaklığının adeta bir hatırlatmasını yaparak, Pazar günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 34.000 doların üzerine çıktıktan sonra keskin bir düşüş yaşadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin fiyatı Pazartesi günü 30.000 doların altına düştü ve %5 oranında geri çekilme yaşadı. Daha sonra bu kayıpların bir kısmını yaklaşık 30.100 dolardan geri aldı.

Yatırımcılar nefes kesici bir koşunun ardından kâr elde etmeye çalışırken, Bitcoin boğaları bile bitcoinin en son dalgalanmasının ardından bir geri çekilme bekliyordu.

Bitcoin, 2020’deki yüzde 300’den fazla kazancın ardından yılın ilk birkaç gününde beşte bir oranında artış göstermişti.

Dijital varlık yöneticisi ve komisyoncu Crypto Finance’in yönetim kurulu üyesi Marc Bernegger, yılın ilk birkaç gününde fiyatların yükselişini takip edecek “sağlıklı” bir düzeltme öngörenlerin arasındaydı.

Ancak dalgalanma, üç yıl önce Bitcoin sahiplerinin yaşadığı patlama ve düşüşün anılarını canlandırdı ve paniğe sebep oldu. Ekonomist Nouriel Roubini, geçen ay Twitter’da, spekülasyon kaynaklı “balon” patladığında bireysel ve kurumsal yatırımcıların yine “sert bir şekilde yanacakları” uyarısında bulunmuştu.

Nouriel yakın zamanda attığı bir tweet’te “Bitcoin’deki yükselişin temeli yok” demişti.

Londra merkezli kripto para platformu Luno’nun CEO’su Marcus Swanepoel, en son dalgalanmadan önce yaptığı açıklamada, bitcoin’de “hala gelgitler ve akışların olacağı kesin. Ancak, birkaç yıl öncesine kıyasla, oynaklık açısından hiç olmadığı kadar iyi bir yerde” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar