29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Bitcoin DeFi Projesi BadgerDAO 120 Milyon Dolarlık Hacker Saldırısının Kurbanı Oldu!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitcoin DeFi projesi BadgerDAO 120 milyon Dolarlık hacker saldırısına maruz kaldı. Geliştiriciler, akıllı sözleşmeleri duraklattıklarını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin DeFi projesi BadgerDAO 120 milyon Dolarlık hacker saldırısına maruz kaldı.
  • Geliştiriciler, akıllı sözleşmeleri duraklattıklarını açıkladı.

Bitcoin ve merkezi olmayan finans (DeFi) alanını bir araya getirmek için çalışan merkezi olmayan özerk kuruluş (DAO) BadgerDAO’nun, 120 milyon Doların üzerinde kayba neden olan bir hacker saldırısına maruz kaldığı bildirildi.

Binance indirim kodu

Bitcoin DeFi Projesi BadgerDAO’ya 120 Milyon Dolarlık Saldırı

İlk raporlar, protokolden çalınan kullanıcı fonlarının 10 milyon Dolar olduğunu öne sürse de; güvenlik şirketi PeckShield’den gelen veriler, gerçek kayıpların çok daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

PeckShield, hacker saldırısında kaybedilen toplam fon miktarının 120.3 milyon Dolar olduğunu açıkladı. Hacker saldırısı ilk olarak BadgerDAO’nun Discord kanalı aracılığıyla duyuruldu.

Öte yandan PeckShield, DAO’nun “temel protokol sözleşmeleri” aracılığıyla değil; “kullanıcı arabirimi” aracılığıyla saldırıya uğradığını belirtti.

Saldırıyı gerçekleştirmek için gönderilen “kötü niyetli izin talepleri” bundan haftalar önce yapılmış olsa da; çoğu fon, dün gece boşaltılmış gibi görünüyor. Kötü niyetli sözleşme ile etkileşime giren kullanıcılardan, cüzdanlarındaki izinleri iptal etmeleri isteniyor.

BADGER Fiyatı %17 Değer Kaybetti

Buna ek olarak CoinGecko’ya göre, Badger DAO’nun yönetim tokeni BADGER’ın fiyatı son 24 saat içinde %17 oranında düştü.

Bu büyük miktardaki kayba rağmen, BadgerDAO hacker saldırısı DeFi tarihindeki en büyük saldırı değil. Ağustos ayında Poly Network, bir saldırıda tam 600 milyon Dolar kaybetmişti. Neyse ki saldırgan en sonunda fonları iade etti ve kullanıcılar, ciddi bir mağduriyet yaşamadı.

Son olarak Kasım ayı sonunda yapılan bir açıklamaya göre, DeFi endüstrisi bu yıl maruz kaldığı hacker saldırılarında 10.5 milyar Dolarlık kripto para kaybetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend