4 Temmuz 2022, Pazartesi
20.3 C
İstanbul

Bitcoin DeFi Projesi BadgerDAO 120 Milyon Dolarlık Hacker Saldırısının Kurbanı Oldu!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin DeFi projesi BadgerDAO 120 milyon Dolarlık hacker saldırısına maruz kaldı. Geliştiriciler, akıllı sözleşmeleri duraklattıklarını açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin DeFi projesi BadgerDAO 120 milyon Dolarlık hacker saldırısına maruz kaldı.
  • Geliştiriciler, akıllı sözleşmeleri duraklattıklarını açıkladı.

Bitcoin ve merkezi olmayan finans (DeFi) alanını bir araya getirmek için çalışan merkezi olmayan özerk kuruluş (DAO) BadgerDAO’nun, 120 milyon Doların üzerinde kayba neden olan bir hacker saldırısına maruz kaldığı bildirildi.

Binance indirim kodu

Bitcoin DeFi Projesi BadgerDAO’ya 120 Milyon Dolarlık Saldırı

İlk raporlar, protokolden çalınan kullanıcı fonlarının 10 milyon Dolar olduğunu öne sürse de; güvenlik şirketi PeckShield’den gelen veriler, gerçek kayıpların çok daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

PeckShield, hacker saldırısında kaybedilen toplam fon miktarının 120.3 milyon Dolar olduğunu açıkladı. Hacker saldırısı ilk olarak BadgerDAO’nun Discord kanalı aracılığıyla duyuruldu.

Öte yandan PeckShield, DAO’nun “temel protokol sözleşmeleri” aracılığıyla değil; “kullanıcı arabirimi” aracılığıyla saldırıya uğradığını belirtti.

Saldırıyı gerçekleştirmek için gönderilen “kötü niyetli izin talepleri” bundan haftalar önce yapılmış olsa da; çoğu fon, dün gece boşaltılmış gibi görünüyor. Kötü niyetli sözleşme ile etkileşime giren kullanıcılardan, cüzdanlarındaki izinleri iptal etmeleri isteniyor.

BADGER Fiyatı %17 Değer Kaybetti

Buna ek olarak CoinGecko’ya göre, Badger DAO’nun yönetim tokeni BADGER’ın fiyatı son 24 saat içinde %17 oranında düştü.

Bu büyük miktardaki kayba rağmen, BadgerDAO hacker saldırısı DeFi tarihindeki en büyük saldırı değil. Ağustos ayında Poly Network, bir saldırıda tam 600 milyon Dolar kaybetmişti. Neyse ki saldırgan en sonunda fonları iade etti ve kullanıcılar, ciddi bir mağduriyet yaşamadı.

Son olarak Kasım ayı sonunda yapılan bir açıklamaya göre, DeFi endüstrisi bu yıl maruz kaldığı hacker saldırılarında 10.5 milyar Dolarlık kripto para kaybetti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar