25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Bitcoin’in En Ünlü Destekçilerinden Jack Dorsey, Twitter CEO’luğundan İstifa Ediyor!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Pazartesi günü yapılan açıklamaya göre ünlü Bitcoin destekçisi Jack Dorsey, sosyal medya devi Twitter’ın CEO’luğundan istifa ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Sosyal medya devi Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre Jack Dorsey, Twitter CEO’su görevinden istifa etti.
  • Twitter’ın eski CTO’su Parag Agrawal’ın CEO görevini devralacağı açıklandı.

Sosyal medya devi Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre Jack Dorsey, Twitter CEO’su görevinden istifa etti. Twitter’ın eski CTO’su Parag Agrawal’ın CEO görevini devralacağı açıklandı. Dorsey ayrıca firmanın danışma kurulunda bulunmaya devam edecek.

Binance indirim kodu

Jack Dorsey, Twitter CEO’luğundan İstifa Etti

Dorsey, Twitter’da paylaştığı istifa açıklamasında, “Şirketimizde yaklaşık 16 yıllık bir görevden sonra… kurucu ortaklıktan CEO’luğa, yönetici başkanlığından geçici CEO’luğa kadar… sonunda ayrılma zamanının geldiğine karar verdim.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

45 yaşındaki Dorsey, Twitter’ın dışında kripto para yatırımları ve endüstriye verdiği destekle dikkat çeken dijital ödeme şirketi Square’nin de CEO’su olarak tanınıyor.

Dorsey, 2006 yılında Twitter’ı kurdu ve görevden ayrılmadan önce 2008 yılına kadar şirketin CEO’su olarak görev yaptı. Eski CEO Dick Costolo istifa ettikten sonra Dorsey, 2015 yılında ikinci bir görev için CEO’luğa dönüş yaptı.

Jack Dorsey ve Bitcoin

Twitter’ın ortağı Elliott Management, aynı anda iki halka açık şirketi yönetmesi nedeniyle geçen yıl Dorsey’i görevden almaya çalıştı. Tartışmaların sonucunda Twitter yönetimiyle bir anlaşmaya varıldı ve Dorsey’in şirkette kalma süresinin uzatılmasına izin verildi.

Dorsey, insanların fiat para birimleri (Dolar, Euro gibi) ile kolayca Bitcoin ve diğer kripto paraları satın almalarına ve başka kişilere göndermelerine olanak sağlamak için Square bünyesinde Cash App adını taşıyan “eşler arası bir ödeme sistemi” geliştirdi ve sistem, kripto endüstrisinin önemli aktörlerinden biri haline geldi.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatının 35.000 Doları Aşamamasının 5 Nedeni

Buna ek olarak hem Dorsey hem de Square, Bitcoin yatırımları ve kripto para endüstrisinin gelişimine verdikleri destek ile endüstrinin en çok tanınan oyuncularından biri oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend