8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Bitcoin’in En Ünlü Destekçilerinden Jack Dorsey, Twitter CEO’luğundan İstifa Ediyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Pazartesi günü yapılan açıklamaya göre ünlü Bitcoin destekçisi Jack Dorsey, sosyal medya devi Twitter’ın CEO’luğundan istifa ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Sosyal medya devi Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre Jack Dorsey, Twitter CEO’su görevinden istifa etti.
  • Twitter’ın eski CTO’su Parag Agrawal’ın CEO görevini devralacağı açıklandı.

Sosyal medya devi Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre Jack Dorsey, Twitter CEO’su görevinden istifa etti. Twitter’ın eski CTO’su Parag Agrawal’ın CEO görevini devralacağı açıklandı. Dorsey ayrıca firmanın danışma kurulunda bulunmaya devam edecek.

Binance indirim kodu

Jack Dorsey, Twitter CEO’luğundan İstifa Etti

Dorsey, Twitter’da paylaştığı istifa açıklamasında, “Şirketimizde yaklaşık 16 yıllık bir görevden sonra… kurucu ortaklıktan CEO’luğa, yönetici başkanlığından geçici CEO’luğa kadar… sonunda ayrılma zamanının geldiğine karar verdim.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

45 yaşındaki Dorsey, Twitter’ın dışında kripto para yatırımları ve endüstriye verdiği destekle dikkat çeken dijital ödeme şirketi Square’nin de CEO’su olarak tanınıyor.

Dorsey, 2006 yılında Twitter’ı kurdu ve görevden ayrılmadan önce 2008 yılına kadar şirketin CEO’su olarak görev yaptı. Eski CEO Dick Costolo istifa ettikten sonra Dorsey, 2015 yılında ikinci bir görev için CEO’luğa dönüş yaptı.

Jack Dorsey ve Bitcoin

Twitter’ın ortağı Elliott Management, aynı anda iki halka açık şirketi yönetmesi nedeniyle geçen yıl Dorsey’i görevden almaya çalıştı. Tartışmaların sonucunda Twitter yönetimiyle bir anlaşmaya varıldı ve Dorsey’in şirkette kalma süresinin uzatılmasına izin verildi.

Dorsey, insanların fiat para birimleri (Dolar, Euro gibi) ile kolayca Bitcoin ve diğer kripto paraları satın almalarına ve başka kişilere göndermelerine olanak sağlamak için Square bünyesinde Cash App adını taşıyan “eşler arası bir ödeme sistemi” geliştirdi ve sistem, kripto endüstrisinin önemli aktörlerinden biri haline geldi.

İlgili Haber:  ABD, 2020 Kripto Regülasyon Yarışını Avrupa'ya Çoktan Kaybetmiş Durumda

Buna ek olarak hem Dorsey hem de Square, Bitcoin yatırımları ve kripto para endüstrisinin gelişimine verdikleri destek ile endüstrinin en çok tanınan oyuncularından biri oldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar