30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

SEC’de Şok Ayrılık: Bitcoin Destekçisi SEC Üyesi Görevi Bırakıyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

SEC’deki iki Cumhuriyetçi komisyon üyesinden biri olan Elad Roisman, Ocak 2022’nin sonunda istifa edeceğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Elad Roisman, SEC’deki 5 komisyon üyesinden biridir.
  • Roisman, SEC Başkanı Gary Gensler’e nazaran görece Bitcoin ve kripto para destekçisi bir profil çizdi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonundaki (SEC) iki Cumhuriyetçi üyeden biri olan Elad Roisman, Ocak 2022’nin sonunda istifa edeceğini açıkladı.

Binance indirim kodu

SEC’deki Bitcoin Destekçisi İsim Görevi Bırakıyor

ABD Eski Başkanı Donald Trump’ın görevdeki son ayında SEC’de başkan vekili olarak da görev yapan Roisman, Başkan Gary Gensler’in yüksek sesli bir muhalifi oldu. Roisman, bu anlamda kripto para endüstrisinde genel olarak “Kripto Anne (Crypto Mom)” olarak tanınan bir diğer SEC üyesi Hester Peirce’nin yanında durdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bununla birlikte Roisman, SEC’in hangi kripto paraları menkul kıymetler olarak tanımlayabileceği konusunda da Peirce ile aynı yerde durdu. Her ikisi de SEC’in bu anlamda daha şeffaf olması gerektiğini savundu.

Peirce ve Roisman’den SEC’e Eleştiri

Örneğin Peirce ve Roisman Temmuz ayında, bazı token tekliflerini listeleyen İngiliz web sitesi Coinschedule hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Coinschedule faaliyetlerinin menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini kabul eden Peirce ve Roisman, buna ek olarak “SEC ve Coinschedule arasındaki anlaşmanın, Coinschedule tarafından listelenen hangi kripto paraların menkul kıymetler olduğunu açıklamaması nedeniyle hayal kırıklığına uğradık. Bu, bizim ek rehberlik sağlama konusundaki isteksizliğimizin bir göstergesidir.” ifadelerini kullandı.

Söz konusu açıklamalar, o günlerde SEC içinden beklenmeyen bir “özeleştiri” olarak kripto para gündeminde yer buldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar