19 Ağustos 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Bitcoin Destekçisi Senatör Cynthia Lummis, Yeni Bir Kripto Para Yasası Hazırlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD’deki Bitcoin destekçisi senatör Cynthia Lummis, düzenleyicilere kripto para konusunda rehberlik edecek bir yasa tasarısı sunmayı planlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • ABD’deki Bitcoin destekçisi senatör Lummis, yeni bir kripto para yasası hazırlıyor.
  • Yasa tasarısının stabil coinlerden kripto para vergilendirilmesine kadar her şeye değinmesi bekleniyor.

ABD Senatosu Bankacılık Komitesi üyesi ve Bitcoin yatırımı yaptığını açıklayan iki senatörden biri olan Cynthia Lummis, yeni bir kripto para yasası hazırlıyor.

Binance indirim kodu

Kripto Para Yasası: SEC ve CFTC Çatısı Altında Yeni Bir Kurum Oluşturulabilir

Bloomberg’in haberine göre Lummis’in yasa tasarısı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından ortaklaşa denetlenecek olan ve kripto para piyasası ile ilgilenmeye odaklanan için yeni bir “düzenleyici kurumun” oluşturulmasını önerecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Tasarının ayrıca düzenleyici amaçlar için farklı kripto para türlerinin nasıl sınıflandırıldığı, kripto vergilendirme kurallarının nasıl belirlendiği ve stabil coin piyasasına dair de detaylı bir kılavuzun nasıl işleme alınacağı konularına odaklanacağı dile getiriliyor.

ABD’de Bitcoin Yatırımı Yaptığını Açıklayan İki Senatör de Yasaya Katkı Sunacak

Lummis’in yasa tasarısının tüm sorunları çözecek bir plan olmayacağı açık; ancak mevcut “yetersiz” düzenlemeler ile karşılaştırıldığında kapsamlı bir mevzuatın uygulamaya alınması için oldukça önemli bir başlangıç ​​noktası olabilir. BTC yatırımı yaptığını açıklayan diğer senatör Pat Toomey (R-PA) da tasarının değerlendirilmesi için gönderileceği Senato Bankacılık Komitesi’nin en üst sıradaki Cumhuriyetçi üyesi olarak dikkat çekiyor.

Bu anlamda Toomey’nin Wyoming’deki meslektaşının önerdiği yasayı beğenip beğenmediği önümüzdeki süreçte net olarak görülecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar