28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin Dibe Vurdu mu? Yeni Yükseliş Güç Kazandıkça BTC 19.000 Doları Geri Almaya Çalışıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin (BTC) fiyatı, cuma günü 17.600 doların altına düşmesinin ardından 19.200 doların üzerine çıktıktan sonra bugün itibariyle tekrar yükselişe geçti. Bu bölgede görülen alıcı talebindeki önemli artış, BTC’nin kısa vadeli bir dip gördüğü şeklinde yorumlandı.

Binance indirim kodu

Bitcoin başlangıçta yaklaşık 17.700 dolara düştüğünde Edward Morra ve Nik Yaremchuk da dahil olmak üzere bazı zincir içi analistler, Bitfinex ve Coinbase’de büyük satın alma emirleri belirledi.

Binance indirim kodu

BTC fiyatı kısa bir süre için 17.700 doların altına düştükten sonra hızla toparlanma başladı ve fiyat, üç saat içinde 18.000 doları geri kazandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Yeni bir “tüm zamanların en yüksek seviyesi” mi geliyor?

Geleneksel teknik analizler, mantıksal Bitcoin tabanının 17.000 dolar olarak belirleneceğini ileri sürdü. Ocak 2018’deki haftalık bir grafiğin zirvesini işaretlenirken aynı zamanda daha düşük zaman dilimi çizelgelerinde de bu seviyenin önemli bir destek alanı olduğu belirtildi.

Morra, tüccarların borsa ısı haritalarını gözlemlememeleri durumunda Bitcoin’in 17.600 dolardan rastgele toparlanabileceğini belirtti.

Emir defterleri ve ısı haritaları, balinaların büyük olasılıkla yerel bir dibe işaret eden 17.600 dolar seviyesinde yoğun bir şekilde teklif verdiğini gösterdi.

Bir kripto para birimi tüccarı ve zincir içi analist olan Yaremchuk, Bitcoin’in 17.600 dolara ulaşmasına dair benzer bir duygu paylaşarak bunun en dip nokta olduğunu söyledi.

17.600 dolardan yükselen Bitcoin oldukça iyimser bir tavır sergiledi ve 4 saatlik grafikte daha yüksek seviyede düşüklerden oluşan bir tablo çizdi. Bu, son düzeltmenin alt kısmının önceki dipten daha yüksek olduğu anlamına gelirken genellikle yükselişler sırasında görülen bir eğilim olarak belirdi.

Bitcoin fiyatı, potansiyel bir balina kümesi alanı ve temel direnç seviyesi olarak tanımlanan 18.800 doları aştıktan sonra yükselmeye başladı.

İlgili Haber:  Bitcoin 22.000 Doları Geçti

İzlenecek sonraki seviyeler neler?

Yakın vadede dikkate alınması gereken iki temel faktör bulunuyor: Bunlardan birincisi, Bitcoin’in satış baskısının nispeten yüksek kalmaya devam etmesiyken ikincisi ise 30 Kasım’dan bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesinin ikinci tekrar testine işaret ediyor.

Geçen hafta madenciler ve balinalar yoğun bir şekilde satış yaptığından, yakın vadede artık daha az satış baskısı olduğuna dair bir kabul bulunuyor. Başka bir deyişle bu, çok beklenen bir düzeltme olarak görülüyor ve yükseliş, U dönüşünü doğruluyor.

Bitcoin’in bir sonraki düşük satış baskısıyla 19.400 dolarlık direnci aşması durumunda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma olasılığının daha da artması bekleniyor.

Beastlorion olarak bilinen anonim bir kripto tüccarı, satış baskısı eksikliğinin kısa vadede büyük bir yükselişi tetikleyebileceğini öne sürüyor. Şu anda BTC’deki fiyat hareketinin farklı bir şey olduğunu ve neredeyse hiç satış baskısının bulunmadığını belirten tüccar, bu noktada fiyatın yukarı itilmek yerine yukarıdan çekiliyor gibi göründüğünü ve büyük bir atılımın gerçekleşebileceğini söylüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar