7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Deutsche Bank: “Bitcoin ‘Dijital Altınsa’ Ethereum da ‘Dijital Gümüştür'”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı Çin’den gelen yeni yasak haberlerine karşı güçlü bir duruş sergilerken, Deutsche Bank da, yalnızca Bitcoin ile altın arasında bağlantılar kurarak değil ayrıca aynı bağlantıları Ethereum ve gümüş için de oluşturarak kripto para sektörüne dair sahip olduğu araştırma materyallerini güncelledi.

Binance indirim kodu

Deutsche Bank görevlisi kıdemli ekonomist ve piyasa analizcisi Marion Laboure, yeni bir araştırma sayfasında, dünyaının en değerli iki dijital para birimi hakkında karşılaştırmalar yaparak görüşlerini bildirdi. Marion Laboure açıklamasında şunları aktardı: “Tarihsel olarak incelendiğinde, insanlar paralarını her daim hükümet ve yetkililerin düzenlemelerinden saklanabilecekleri yerlere yatırım yapmaya büyük bir istek göstermişler.”

Binance indirim kodu

Laboure ayrıca, insanların dünya üzerinde sınırlı sayıda bulunan bu yüzden merkez bankaları tarafından değerleri manipüle edilemeyecek ‘güvenli liman’ varlıklarına meylettiklerini de belirtti: “Kısa bir süre önceye kadar bu güvenli liman altındı. Bu yüzden, Bitcoin’in insanların varlıklarını depolayabilecekleri bir tür dijital altın olabileceğine inanıyorum.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Diğer Kuruluşlar da Bitcoin ile Altın Arasında Bir İlişki Kurmuştu

Bu, büyük bir yatırım bankasının dünyanın en büyük kripto parası ile dünyanın en değerli madeni arasında bir bağlantı kurduğu ilk sefer değildi. Ocak ayında JP Morgan stratejistleri, “Bitcoin’in altın ile olan rekabetinin” çoktan başladığını açıklamış ve yeni neslin dijital varlıkları tercih etmesiyle beraber altından çıkışlar yaşanabileceğini söylemişti.

Goldman Sachs, Bitcoin’in dijital altın olabilmesi için erken olduğunu söylemişti.

Buna rağmen, finansal kuruluşlar Ethereum ile gümüş arasında Bitcoin ile altın arasındaki ilişkiye benzer bir bağ kurmaktan kaçınmışlardı.

Dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum’un Bitcoin’e oranla yaklaşık olarak %50 daha düşük bir piyasa değeri bulunuyor. Ancak ETH, Blockchain’inin kullanışlılığını arttıran otomatik kod parçacıkları olan akıllı sözleşmeler sayesinde tercih ediliyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyat Tahmini: Tesla, Bitcoin’in Muhtemel Potansiyelini Gösteriyor

“Ethereum, Dijital Gümüş Olarak Adlandırılabilir”

Bu konuyla ilgili olarak Laboure yaptığı açıklamasında şunları belirtti: “Bitcoin kesinlikle kripto para piyasasında lider ve ayrıca en fazla alınıp satılan kripto para ünvanına sahip. BTC’nin piyasa değeri, ikinci sırada yer alan ve merkezsiz finans (DeFi) ve non-fungible token (NFT)’ler gibi birçok uygulamaya ve kullanım senaryosuna sahip olan Ethereum’a göre çok daha yüksek bir seviyede bulunuyor. Bu yüzden Bitcoin bazen ‘dijital altın’ olarak adlandırılırken Ethereum’un da ‘dijital gümüş’ gümüş olarak isimlendirilmesi uygun olabilir!

Bu görüşlerin Laboure’nin kişisel fikirleri mi yoksa Deutsche Bank’ın kendi politikalarına ait bir görüş olduğu konusu ise netlik kazanmadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar