13 Ağustos 2022, Cumartesi
24.5 C
İstanbul

Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE), Monero (XMR) – Altcoin Fiyat Analizi – 17 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin boğalarının 50.000 dolar sınırını zorlamaya başlamasıyla birlikte son iki gündür oldukça güçlü toparlanma hamleleri geliyor. Bununla birlikte Dogecoin ise, 14 Aralık tarihinde yaşadığı yükselişin ardından yeniden yüksek volalite değerleri sergiledi.

Binance indirim kodu

Analiste göre, Bitcoin ile Dogecoin ve Monero altcoinleri satış baskısında bir düşüşe işaret ediyor olabilir. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin (BTC)

blank

Analiste göre on günü aşkın bir süredir Bitcoin fiyatı alçalan bir kanal içerisinde (beyaz) düşüş sergiliyor. 4 Aralık’tan bu yana BTC fiyatı 46.600 dolar ile 50.800 dolar arasında seyretmişti. Analiste göre boğaların 11 haftalık bir destek noktası olan 46.643 doları savunmayı başarmalarıyla birlikte 15 Aralık tarihinde kripto paranın fiyatı güçlü bir canlanma yaşadı. Bu hamle ile birlikte Bitcoin fiyatı 4 saatlik grafiğinde 20-50 SMA değerlerinin üstüne çıktı ve analiste göre bir toparlanma ihtimaline dair sinyaller verdi.

Bu yazının yazıldığı anlarda BTC, 48.911 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi gün içerisinde 15 puanlık bir yükseliş sergiledi. MACD çizgisi orta hattı geçti ve analiste göre kısa vadeli olarak ayıların gücünde bir azalmaya dair ipucu verdi. Analiste göre DMI göstergesi ayı lehine olmayı sürdürmesine rağmen ADX ise oldukça zayıftı.

Dogecoin (DOGE)

blank

Elon Musk’ın Dogecoin ile bazı Tesla ürünlerinin satın alınabileceğini açıklamasının ardından DOGE fiyatı 14 Aralık tarihinde %38.07’lik bir ralli yaşamıştı. Buna rağmen şaka coini, son iki gün içerisinde %17’lik bir gerileme sergiledi.

Bunun sonucunda altcoin ayıları yavaş yavaş 0.197 dolardaki destek noktasını ele geçirmeyi başardılar. Analiste göre ayıların daha fazla düşüşe neden olmalarının önünde trend çizgisi (sarı) ve 20-50 SMA değerleri bulunuyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Yine Düşüyor: BTC ve Altcoinlerde Takip Edilmesi Gereken Seviyeler!

Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE fiyatı 0.1833 dolardan işlem görüyor ve kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan %75.4 daha düşük bir seviyede bulunuyor. Analiste göre RSI göstergesi orta hatta bir destek buldu ve boğa lehine görünüm verdi. Analist, DMI göstergesinin de kısa vadeli olarak boğa lehine bir ipucu verdiğine inanıyor.

Monero (XMR)

blank

XMR fiyatı, 3 Aralık tarihinde yukarı yönlü kanalından bir düşüş sergilemesinin ardından ayı lehine bir görünüme bürünmüştü. Analiste göre bu gelişme ile birlikte altcoin, 221 dolardaki 20 haftalık desteğinin altına hareket etti.

Son 11 gündür ise XMR fiyatı alçalan bir kama formasyonu (yeşil) kaydetti ve analiste göre bir dönüşüm sinyali verdi. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı, son 30 gündeki %29.6’lık kayıp ile birlikte 190 dolardan işlem görüyor.

Analiste göre RSI göstergesi orta hattı geçmekte zorlandı ancak son iki gündür boğa lehine sinyaller veriyor. Analist, boğaların bu göstergeyi 53.5 seviyesinin üstüne çıkarması durumunda bir trend dönüşümü yaşanabileceğine inanıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar