23 Mayıs 2022, Pazartesi
20.9 C
İstanbul

Bitcoin Dominansı Giderek Düşüyor – Bitcoin Piyasa Hakimiyetini Kaybediyor Olabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin pusuda beklemeyi sürdürürken altcoinler kripto para pazarından giderek daha çok pay almaya başladı. Altcoinlerin popülaritesini arttırmasıyla beraber akıllara da hemen Ethereum’un yavaş yavaş Bitcoin’in tahtını ele geçirip geçirmeyeceği sorusu geliyor.

Binance indirim kodu

Kripto para piyasalarında yaşanan hareketli ayın sonunda sular yavaş yavaş durulmaya başladı. Kripto paraların toplam piyasa değerleri 2 milyar dolar bandının üstünde stabil hale geldi ve en büyük kripto paralar son günlerde yükseliş trendine girdi. Ancak buna kısmen de olsa istisna oluşturacak bir coin de var. Bitcoin, hafta sonu yaşanan düşüşlerden sonra tekrar bulunduğu yere kadar tırmansa da bu zaman diliminden itibaren yatay seyir izlemeye başladı. Son 24 saatte fazla kıpırdayamayan Bitcoin fiyatları şu anda aşağı yukarı dünkü seviyesine eşit bir fiyatta seyrediyor.

Binance indirim kodu

Altcoin piyasalarında ise tablo daha iyimser görünüyor. Bu yazının yazıldığı anlarda 2.750 dolar seviyelerinde olan Ethereum, kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan çok da uzakta değil. BNB de, rekoruna olan mesafesini kısalttı ve şu anda 605 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin Dominansı Çok Düşük Seviyelere İndi

Altcoin piyasaları, piyasa lideri Bitcoin’den giderek daha fazla ayrışıyor. Bitcoin’in piyasa değerinin toplam piyasa değerine oranını temsil eden Bitcoin dominansı, %49 seviyelerine gerileyerek 2018 yılının Temmuz ayından bu yana en düşük düzeylere indi.

Ralliler ile geçen ayların ardından şu anda Bitcoin’in nefesi kesilmişe benziyor. Glassnode’a göre Bitcoin yatırımcıları arasında yeni bir “hodl” trendi baş gösteriyor, bu nedenle şu sıralar piyasadaki likiditenin büyük bir kısmı altcoinlere ait. Bitcoin’in boğa koşuları ve altcoin sezonları birbiri ardına gerçekleşse de “flippening” tartışmaları tekrar başladı.

Flippening Olayı Ufukta Göründü Mü?

“Flippening” terimi, en büyük ikinci kripto para biriminin piyasa değerinin, Bitcoin’in piyasa değerini geçmesi olayını temsil ediyor. Mevcut duruma bakıldığında Bitcoin halen Ethereum’un çok ilerisinde görünüyor. Ancak son 90 güne bakıldığında, Bitcoin yalnızca %61’lik bir piyasa değeri artışı yaşarken Ethereum’un piyasa değeri artışının %108 seviyelerinde olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

İlgili Haber:  Lojistik Amaçlar İçin Blokzincir Kullanan Büyük Şirketlerin Sayısı Artıyor

Ethereum’un piyasa değeri halen Bitcoin’inkinin üçte biri seviyesinde olsa da ağ seviyesi olarak Ethereum rakibini belli alanlarda geçmiş durumda. Blockchain üzerindeki işlem sayılarında Ethereum halihazırda liderliği eline geçirdi. Aktif olarak kullanılan kripto para adresi ve ticaret hacmi olarak da Ethereum Bitcoin’in değerlerine %70 yaklaştı. Node (düğüm) sayısı ve Google arama trendlerinde ise Bitcoin’in açıkça daha önde olduğu görülüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar