30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Bitcoin Dominansındaki Düşüşün Nedeni Dogecoin Olabilir mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Son zamanlarda “altcoin” kavramıyla “şaka coini” kavramının aynı anlamlarda kullanılmaya başlandığını söylesek yanlış olmaz. Bazılarına göre bu şaka coinleri, piyasanın dikkatini diğer, daha iyi tanınmış altcoinlerden kendilerine çekti. Dogecoin ve Shiba Inu gibi coinler tarafından domine edilen mevcut altcoin sezonu, aslında şaka coin sezonu haline geldi ve kripto topluluğu savunucuları bu durumdan pek de hoşnut değil.

Binance indirim kodu

“Dogecoin Bir Tasarruf Aracı Haline Gelmeye Başlıyor”

Bitcoin her daim bir “değer saklama aracı” olarak görülürken, kripto risk fonu Three Arrows Capital’in kurucuları Su Zhu ve Kyle Davies’e göre, şaka coinlerinin de içinde bulunduğu diğer altcoinler de gelecekte potansiyel olarak bir değer saklama aracına dönüşebilir: “Bence DOGE yavaş yavaş bir tasarruf aracı haline gelmeye başladı çünkü çok büyük hacimleri içinde barındırıyor. Ve ayrıca oluşturulduğu tarihe bakıldığında da Dogecoin’in aslında oldukça eski olduğunu söylebiliriz. Merkeziyetsiz bir coin olması itibariyle de Dogecoin’in bir değer saklama aracı olmasının önünde herhangi bir engel yok.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Davies de Zhu’ya benzer bir görüşe sahip olduğunu söyledi ve şu yorumu yaptı: “DOGE bir değer saklama aracı halime geliyor. Çok ucuz ve kullanışlı. Çok fazla sayıda insan kullanmasa bile belirli bir kitleye hitap ettiği kesin.”

Geçtiğimiz birkaç hafta ve ay boyunca kripto para piyasaları bu şaka coin kitlesi sayesinde büyüme gösterdi. Ancak DOGE ve Shiba Inu bu alanda yükselen tek coinler olarak kalmadı ve beraberlerinde diğer ana akım altcoinlerini de götürdüler.

“DOGE, Bitcoin Dominansına Zarar Veren En Büyük Etkenlerden Biri”

Zhu’ya göre, şaka coinlerinin bu kadar sevilmesi Bitcoin için zararlı olmuşa benzese de Ethereum rallisinin yavaş yavaş yükselmesini sağladı: “DOGE’un Ethereum’a oldukça yardım ettiğini düşünüyorum çünkü DOGE sayesinde Bitcoin’deki finansal maksimalizm iddiasına meydan okunmuş oldu. DOGE arzının herhangi bir üst sınırı yok ve bu özelliği sayesinde Bitcoin’in herhangi bir alternatifi olamayacağı düşüncesi de büyük zarar görüyor. Bu yönden bakıldığında Dogecoin’in varlığı aslında, Bitcoin dominansının aşağı yönlü sert inişinde en büyük faktörlerden biri olabilir.

İlgili Haber:  Bitcoin En Hareketli Ticaret Ortamına Sahip Olarak Long Tech'i Geride Bıraktı

Zhu ve Davies ayrıca, şu anda Dogecoin’de herhangi bir yatırımları olmadığını ancak gelecekte bu durumun değişebileceğini aktardılar.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar