1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Bitcoin Durgun Seyrederken Stacks Bir Gecede %12 Değer Kazandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

STX tokeni, Bitcoin kazanmak için stake edilebilir. 

Binance indirim kodu

Haberin Özeti 

Binance indirim kodu
  • Stacks, geçen haftadan bu yana toparlanıyor.
  • Stacks’ın PoX konsensüs mekanizması sayesinde, sahipleri BTC kazanmak için STX’lerini stake edebilirler.

1.4 trilyon Dolarlık kripto para piyasasının geneli durgun seyrederken, Stacks bir gecede %12 artışla 1.39 Dolar fiyatına ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Stacks Geçen Hafta %61 Değer Kazandı 

CoinMarketCap’e göre, Stacks geçen hafta Pazar gününden bu yana %61 oranında değer kazandı. Bu, Stacks sahipleri için oldukça pozitif bir gelişme olsa da; kripto para, bu yıl 5 Nisan’da belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesi 2.82 Doların neredeyse yarısında seyrediyor. 

Hiro (eski adıyla Blockstack) tarafından oluşturulan Stacks blok zinciri, Bitcoin’e akıllı sözleşmeler getirmeyi amaçlıyor. Stacks, ağın Ocak ayında Stacks 2.0’ı başlatmasından bu yana bir aktarım kanıtı (PoX) fikir birliği mekanizması kullanıyor. PoX, STX sahiplerinin yılda %18’e varan Bitcoin ödülleri karşılığında tokenlerini iki hafta boyunca kilitlemelerini (stake etmelerini) sağlıyor. 

OkCoin’deki mevcut stake döngüsü iki gün içinde sona eriyor. Şimdi STX’lerini OkCoin’de stake edenler, Bitcoin’deki tahmini %10’luk yıllık getiriden geriye kalanlara sahip olabilirler. 

Salı günü ise Boombox NFT’leri Stacks’ın on ikinci stake döngüsü için yayına girdi. 100.000’den fazla STX’in (139.000 Dolar değerinde) sahipleri, Hiro’s Stacks cüzdanını kullanarak STX varlıklarını sisteme kilitleyebilir. Yeterince STX stake eden kullanıcılar, birikmiş STX’lerinin ödüllerini temsil eden Boombox NFT’lerini Friedger Pool’da üretebilir. 

Blockstack, 2019 yılında Amerika Birleşik Devletleri Güvenlik ve Borsa Komisyonu tarafından bir ICO için onay verilen ilk blockchain şirketi olarak tarih yazdı. Bu, şirketin tokenlerini düzenleyici bir çerçeve aracılığıyla tescilli bir menkul kıymet olarak halka satabileceği anlamına geliyordu.

İlgili Haber:  “Doge Day” Nedir? Dogecoin, Gerçekten 1 Dolara Yükselecek mi?

Bu yılın Mayıs ayında ise Hiro, STX’i artık bir menkul kıymet olarak değil, merkezi olmayan bir yardımcı program tokeni olarak gördüğünü ve artık SEC’e yıllık raporlar sunmayacağını duyurdu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar