1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Bitcoin Durgunken Ethereum Neden Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’den sonra dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum, 2018’in başından bu yana ilk kez bugün yeni bir çığır açtı.

Binance indirim kodu

Dijital token olarak işlem gören Ethereum’un fiyatı, genellikle Bitcoin fiyatı ile birlikte hareket ediyor olsa da geçen hafta Bitcoin yatay işlem gördükçe bazı küçük kripto paralar çok daha büyük kazançlar elde ederken ETH de yükselişe geçti.

Binance indirim kodu

Ethereum’un devasa yükselişinin, Bitcoin ve diğer kripto paraların ekim ayı başlarında patlak vermesinden bu yana neredeyse %300’e çıktığı görüldü. Bu yükselişin, büyük ölçüde gelişmekte olan merkezi olmayan finans (DeFi) piyasası tarafından yönlendirildiği öne sürüldü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

CoinDesk’in fiyat endeksine göre Ethereum bugün erken saatlerde token başına 1.439 dolara yükseldi ve bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.432 doları geçti.

MyEtherWallet’in baş operasyon sorumlusu Brian Norton, 2020’nin, DeFi ekosisteminin Ethereum üzerindeki patlamasına tanık olduğunu ve ilk olarak şubat ayında toplam 1 milyar dolara ulaşan kilitli toplam değerin sadece 11 ayda 20.5 milyar dolara ulaştığını belirterek bu büyümenin, merkezi aracılar ile Bitcoin’de bulunmayan getiriyi arayan birçok yeni kullanıcıyı cezbettiğini ifade etti.

Ethereum’un aktif geliştirici sayısı Bitcoin’in beş katı

Geçen yıl Ethereum, ölçeklenebilirliği ve güvenliği iyileştirmek için tasarlanmış ve uzun zamandır beklenen bir yükseltmeye başladı. Ethereum ağının iş kanıtının, fikir birliği algoritmasından hisse kanıtı algoritmasına geçeceği kaydedildi.

Bunun esasen, Ethereum’un Ether tokenlerini ağı sürdürmek için bir ödül olarak alanların, işlemlerin çözümünü optimize etmek için işlemden çıkarılacağı anlamına geldiği ve bunun yerine Ethereum kullanıcılarının, ağın güvenliğini sağlamak ve bunun yerine ödül kazanmak için tokenlerini yatırabilecekleri belirtildi.

Ethereum 2.0’ın merakla beklenen lansmanı, neredeyse tamamen Ethereum’un blok zincirinin üzerine inşa edilen gelişen DeFi pazarı ile birlikte geliştiricilerin ağda birikmesine neden oldu.

İlgili Haber:  Uzun Süredir Beklenen "Berlin Güncellemesi" Ethereum Ağının Sorunlarını Çözecek mi?

İzlediği şeyin, Ethereum’daki geliştirici etkinliği olduğunu çünkü yerel varlığa olan talebi arttıracak yeni ve daha iyi kullanım durumlarının gelmekte olduğunun bir göstergesi olarak hizmet ettiğini belirten Norton, Ethereum’un, Bitcoin’in aktif geliştirici sayısının beş katından fazlasına sahip olduğunu ve geliştiricileri her gün daha hızlı bir şekilde eklediğini söyledi.

Bitcoin ve kripto topluluğundaki birçok kişi tarafından, yükseltmenin Ethereum’un ağındaki artan taleplerle başa çıkmasına yardımcı olacağı umuldu.

Hong Kong merkezli Britanya Virjin Adaları tescilli kripto para borsası Bitfinex’in teknoloji sorumlusu olan Paolo Ardoino, DeFi’deki projelerin patlamasının Ethereum için artan sıkıntılara yol açtığını ve katmanlama çözümlerinin ağın ölçeklenmesine yardımcı olduğunu açıkladı.

Ethereum Bitcoin karşısında zafer kazanıyor

Bitcoin, kurumsal yatırımcıların kripto paraya ısınması ve PayPal gibi ödeme devlerinin desteğini aldığı için aralık ayında 2017’nin sonundaki 20.000 dolarlık en yüksek seviyesine ulaştı.

Ardoino, Bitcoin’le ilgili duyarlılığın ezici bir çoğunlukla yükseliş eğilimi gösterdiğini ve Bitcoin’in, on yılın sonunda paranın doğasını temelden değiştirecek olan şaşırtıcı bir dizi proje için sağlam bir temel sağladığını belirterek çığır açan bir boğa kripto piyasasında rakip zincirlerin yükselişini kutlayanların bunu hatırlaması gerektiğini ve her şeyi Bitcoin’e borçlu olduklarını açıkladı.

İleriye bakıldığında, uzun süredir acı çeken kripto para tüccarları, Bitcoin’in gidişatı ve kriptonun üç yıllık bir ayı piyasasının ardından zafere dönüşünüyle birlikte Ethereum konusunda muzaffer ve iyimser hissetmeye başladı.

eToro’nun kripto varlık analisti Simon Peters da Ethereum’un 2021’de 2.500 dolara ulaşmasının çok uygun olduğuna inandığını çünkü şu anda görülen genişletilmiş kripto varlık boğa koşusundan da faydalandığını söyleyerek bugünün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.419 dolar seviyesinin sadece bir başlangıç olabileceğinin altını çizdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar