Bitcoin Durgunken Ethereum Neden Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Gördü?

Önemli Gelişmeler

Bitcoin’den sonra dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum, 2018’in başından bu yana ilk kez bugün yeni bir çığır açtı.

blank

Dijital token olarak işlem gören Ethereum’un fiyatı, genellikle Bitcoin fiyatı ile birlikte hareket ediyor olsa da geçen hafta Bitcoin yatay işlem gördükçe bazı küçük kripto paralar çok daha büyük kazançlar elde ederken ETH de yükselişe geçti.

blank

Ethereum’un devasa yükselişinin, Bitcoin ve diğer kripto paraların ekim ayı başlarında patlak vermesinden bu yana neredeyse %300’e çıktığı görüldü. Bu yükselişin, büyük ölçüde gelişmekte olan merkezi olmayan finans (DeFi) piyasası tarafından yönlendirildiği öne sürüldü.

CoinDesk’in fiyat endeksine göre Ethereum bugün erken saatlerde token başına 1.439 dolara yükseldi ve bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.432 doları geçti.

MyEtherWallet’in baş operasyon sorumlusu Brian Norton, 2020’nin, DeFi ekosisteminin Ethereum üzerindeki patlamasına tanık olduğunu ve ilk olarak şubat ayında toplam 1 milyar dolara ulaşan kilitli toplam değerin sadece 11 ayda 20.5 milyar dolara ulaştığını belirterek bu büyümenin, merkezi aracılar ile Bitcoin’de bulunmayan getiriyi arayan birçok yeni kullanıcıyı cezbettiğini ifade etti.

Ethereum’un aktif geliştirici sayısı Bitcoin’in beş katı

Geçen yıl Ethereum, ölçeklenebilirliği ve güvenliği iyileştirmek için tasarlanmış ve uzun zamandır beklenen bir yükseltmeye başladı. Ethereum ağının iş kanıtının, fikir birliği algoritmasından hisse kanıtı algoritmasına geçeceği kaydedildi.

Bunun esasen, Ethereum’un Ether tokenlerini ağı sürdürmek için bir ödül olarak alanların, işlemlerin çözümünü optimize etmek için işlemden çıkarılacağı anlamına geldiği ve bunun yerine Ethereum kullanıcılarının, ağın güvenliğini sağlamak ve bunun yerine ödül kazanmak için tokenlerini yatırabilecekleri belirtildi.

Ethereum 2.0’ın merakla beklenen lansmanı, neredeyse tamamen Ethereum’un blok zincirinin üzerine inşa edilen gelişen DeFi pazarı ile birlikte geliştiricilerin ağda birikmesine neden oldu.

İzlediği şeyin, Ethereum’daki geliştirici etkinliği olduğunu çünkü yerel varlığa olan talebi arttıracak yeni ve daha iyi kullanım durumlarının gelmekte olduğunun bir göstergesi olarak hizmet ettiğini belirten Norton, Ethereum’un, Bitcoin’in aktif geliştirici sayısının beş katından fazlasına sahip olduğunu ve geliştiricileri her gün daha hızlı bir şekilde eklediğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitcoin ve kripto topluluğundaki birçok kişi tarafından, yükseltmenin Ethereum’un ağındaki artan taleplerle başa çıkmasına yardımcı olacağı umuldu.

Hong Kong merkezli Britanya Virjin Adaları tescilli kripto para borsası Bitfinex’in teknoloji sorumlusu olan Paolo Ardoino, DeFi’deki projelerin patlamasının Ethereum için artan sıkıntılara yol açtığını ve katmanlama çözümlerinin ağın ölçeklenmesine yardımcı olduğunu açıkladı.

Ethereum Bitcoin karşısında zafer kazanıyor

Bitcoin, kurumsal yatırımcıların kripto paraya ısınması ve PayPal gibi ödeme devlerinin desteğini aldığı için aralık ayında 2017’nin sonundaki 20.000 dolarlık en yüksek seviyesine ulaştı.

Ardoino, Bitcoin’le ilgili duyarlılığın ezici bir çoğunlukla yükseliş eğilimi gösterdiğini ve Bitcoin’in, on yılın sonunda paranın doğasını temelden değiştirecek olan şaşırtıcı bir dizi proje için sağlam bir temel sağladığını belirterek çığır açan bir boğa kripto piyasasında rakip zincirlerin yükselişini kutlayanların bunu hatırlaması gerektiğini ve her şeyi Bitcoin’e borçlu olduklarını açıkladı.

İleriye bakıldığında, uzun süredir acı çeken kripto para tüccarları, Bitcoin’in gidişatı ve kriptonun üç yıllık bir ayı piyasasının ardından zafere dönüşünüyle birlikte Ethereum konusunda muzaffer ve iyimser hissetmeye başladı.

eToro’nun kripto varlık analisti Simon Peters da Ethereum’un 2021’de 2.500 dolara ulaşmasının çok uygun olduğuna inandığını çünkü şu anda görülen genişletilmiş kripto varlık boğa koşusundan da faydalandığını söyleyerek bugünün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.419 dolar seviyesinin sadece bir başlangıç olabileceğinin altını çizdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İçeriklerin hiçbiri yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sitede herhangi bir dijital varlığın alım-satımı tavsiye edilmez. Sitede yer alan içeriklerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.

Bu siteyi (limenya.com) kullanarak, yukarıdaki sorumluluk reddi beyanını ve hizmet sözleşmesinde yer alan politikaları kabul etmiş olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum Classic (ETC) – Altcoin Fiyat Analizi – 24 Ekim

Bitcoin fiyatının tekrardan 60.000 dolar bandına değmesiyle birlikte kripto para piyasası genel olarak düzeltme sinyalleri gösterdi. Ethereum Classic gibi...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. İçeriklerin hiçbiri yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sitede herhangi bir dijital varlığın alım-satımı tavsiye edilmez. Sitede yer alan içeriklerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.

Bu siteyi (limenya.com) kullanarak, yukarıdaki sorumluluk reddi beyanını ve hizmet sözleşmesinde yer alan politikaları kabul etmiş olursunuz.

Send this to a friend