Bitcoin Düzenlemeleri ile İlgili Büyük Bir Değişim Yolda

Goldman Sachs CEO’su David Solomon, “Dijital para birimi ve paranın dijitalleştirilmesi hakkında proaktif bir şekilde düşünmeye devam ediyoruz.” dedi.

Haberin Özeti

  • Goldman Sachs CEO’su David Solomon bugün, dijital para dünyasının “büyük bir evrim” yaşayacağını söyledi.
  • Solomon, mevcut düzenlemeleri, bankanın kripto konusunda hareket etmesini kısıtladığını belirtti.

Goldman Sachs CEO’su David Solomon, Bitcoin ve dijital para dünyasının, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenlemelerle ilgili olarak yakında “büyük bir evrim” yaşayacağını belirtti.

Mevcut Düzenlemeler, Bitcoin Konusunda Kurumları Kısıtlıyor

Dünyanın en büyük bankalarından birinin başkanı bugün CNBC ile yaptığı röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Goldman Sachs’ın Bitcoin söz konusu olduğunda ne yaptığını pek açıklamayan CEO David Solomon, ABD’deki mevcut düzenleyici ortamın bankanın bunu yapmasını engellediğini öne sürdü. Ancak Solomon, artan müşteri talebi nedeniyle Goldman’ın kriptoyu yakından takip ettiğini açıkça belirtti.

Solomon, “Dijital para birimi ve paranın dijitalleştirilmesi hakkında çok proaktif bir şekilde düşünmeye devam ediyoruz. Ancak kripto paraları ele almaya yönelik önemli yasal gereklilikler bulunuyor.” dedi. Goldman Sachs, varlık yönetimi müşterilerine Bitcoin yatırım ürünleri sunmaya başlamayı planlıyor. Şirket, ayrıca kısa süre önce kripto para ticaret masasının yeniden açıldığını duyurdu.

“Büyük Bir Evrim Yaşanacak”

“Kripto para hizmetleri yeni ve gelişen bir alan.” diyen CEO Solomon, “Önümüzdeki yıllarda bunun gelişimi ile ilgili büyük bir evrim yaşanacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ilgili düzenlemeler ise hem yetki yönünden hem de düzenlemelerin içeriği açısından karmaşık olmaya devam ediyor. Örneğin SEC, menkul kıymet alım satımını düzenliyor ve ABD’de satılan çoğu Ethereum tabanlı token üzerinde yeni başlayanlar için fon yaratmanın bir yolu olarak yetki talep ediyor. CFTC ise Bakkt ve CME gibi borsalardaki vadeli işlemleri ve Bitcoin türevleri piyasasını denetliyor.

  Bitcoin Madencilerinin Günlük Geliri, Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesi Olan 52.3 Milyon Dolara Ulaştı

Goldman Sachs bir şekilde müşterilerinin Bitcoin’e yatırım yapmasını sağlayacak. Firma geçtiğimiz ay Grayscale Bitcoin Trust’a yatırılan ARK Innovation ETF’yi izleyen yeni bir yatırım ürünü için SEC başvurusunda bulundu.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın