5 Temmuz 2022, Salı
20.7 C
İstanbul

Bitcoin Düzenlemeleri ile İlgili Büyük Bir Değişim Yolda

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Goldman Sachs CEO’su David Solomon, “Dijital para birimi ve paranın dijitalleştirilmesi hakkında proaktif bir şekilde düşünmeye devam ediyoruz.” dedi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Goldman Sachs CEO’su David Solomon bugün, dijital para dünyasının “büyük bir evrim” yaşayacağını söyledi.
  • Solomon, mevcut düzenlemeleri, bankanın kripto konusunda hareket etmesini kısıtladığını belirtti.

Goldman Sachs CEO’su David Solomon, Bitcoin ve dijital para dünyasının, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenlemelerle ilgili olarak yakında “büyük bir evrim” yaşayacağını belirtti.

Binance indirim kodu

Mevcut Düzenlemeler, Bitcoin Konusunda Kurumları Kısıtlıyor

Dünyanın en büyük bankalarından birinin başkanı bugün CNBC ile yaptığı röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Goldman Sachs’ın Bitcoin söz konusu olduğunda ne yaptığını pek açıklamayan CEO David Solomon, ABD’deki mevcut düzenleyici ortamın bankanın bunu yapmasını engellediğini öne sürdü. Ancak Solomon, artan müşteri talebi nedeniyle Goldman’ın kriptoyu yakından takip ettiğini açıkça belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Solomon, “Dijital para birimi ve paranın dijitalleştirilmesi hakkında çok proaktif bir şekilde düşünmeye devam ediyoruz. Ancak kripto paraları ele almaya yönelik önemli yasal gereklilikler bulunuyor.” dedi. Goldman Sachs, varlık yönetimi müşterilerine Bitcoin yatırım ürünleri sunmaya başlamayı planlıyor. Şirket, ayrıca kısa süre önce kripto para ticaret masasının yeniden açıldığını duyurdu.

“Büyük Bir Evrim Yaşanacak”

“Kripto para hizmetleri yeni ve gelişen bir alan.” diyen CEO Solomon, “Önümüzdeki yıllarda bunun gelişimi ile ilgili büyük bir evrim yaşanacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ilgili düzenlemeler ise hem yetki yönünden hem de düzenlemelerin içeriği açısından karmaşık olmaya devam ediyor. Örneğin SEC, menkul kıymet alım satımını düzenliyor ve ABD’de satılan çoğu Ethereum tabanlı token üzerinde yeni başlayanlar için fon yaratmanın bir yolu olarak yetki talep ediyor. CFTC ise Bakkt ve CME gibi borsalardaki vadeli işlemleri ve Bitcoin türevleri piyasasını denetliyor.

İlgili Haber:  Chainlink'in DECO'yu Satın Alması Blockchain'i Dönüştürebilir

Goldman Sachs bir şekilde müşterilerinin Bitcoin’e yatırım yapmasını sağlayacak. Firma geçtiğimiz ay Grayscale Bitcoin Trust’a yatırılan ARK Innovation ETF’yi izleyen yeni bir yatırım ürünü için SEC başvurusunda bulundu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar