1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Ünlü Bitcoin Eleştirmeni: “Altcoin Fiyatları Bir Gecede Yerle Bir Olabilir!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Sert bir Bitcoin eleştirmeni ve altın savunucusu olan Peter Schiff, kısa bir süre önce attığı Tweet’inde kripto para endüstrisi, Bitcoin ve altcoin piyasaları için genel görüşlerini bildirdi. Schiff, piyasadaki mevcut arzın, piyasada aslında var olan talebe göre çok yüksek olduğunu düşünüyor. Schiff, bu tür bir ortamın, altcoinlerin fiyatında ve endüstri genelinde büyük düşüşlere neden olabileceğini iddia etti.

Binance indirim kodu

Bitcoin Eleştirmeni Peter Schiff: “Altcoin Fiyatları Bir Gecede Yerle Bir Olabilir”

Schiff’e göre, arz miktarı talebi geçtiğinde altcoin fiyatları yalnızca bir gecede bile bir balon gibi patlayabilir. Schiff, bu görüşünü, Mayıs ayındaki çöküşte yaşanan, bir gün içerisindeki %15-20’lik ünlü düşüşler ile temellendirdi. Son kripto para çöküşünde ise Bitcoin ve altcoinler ani bir darbe almış ve piyasada %5 ila %10’luk düşüşler meydana gelmişti.

Binance indirim kodu

Buna ek olarak, Schiff, piyasada 12.000 adet token bulunduğunu, bunların 84’ünün bile kripto para piyasasının toplam değerinin 1 milyar dolarını oluşturduğunu belirtti. Schiff’e göre bu veri, Bitcoin’in herhangi bir özel durumu olmadığını gösteriyor. Peter Schiff, “kripto para balonu” patlayana kadar altcoin arzının yükseleceğini iddia ediyor. Schiff’e göre, arz miktarı talebin çok üstüne çıkacak ve altcoin fiyatları da neredeyse bir gecede yerle bir olacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Mike Novogratz’ın CNBC ile yaptığı söyleşisine atıfta bulunan Schiff, Twitter üzerinden şu açıklamayı yaptı: “Novogratz bu sabah yaşanan CNBC’nin Bitcoin pump’ı sırasında, Novogratz, BTC’nin içsel değeri için herkes ile her zaman tartışmaya hazır olduğu konusunda bir meydan okuma yapmıştı. Buradan ilan ediyorum ki ben bu meydan okumayı kabul ediyorum. Moderatör olmak için gönüllü olan var mı? BTC’nin bir içsel değeri olmadığı için bu konuyu tartışmak da fazla vakit almayacak.”

İlgili Haber:  Bitcoin'in Fiyat Düzeltmesi Devam Ederken, Ethereum 3000 Doların Altına Düştü

Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı, gün içerisinde yaşadığı %8.5’lik kaybın ardından 43.092 dolardan işlem görüyor. Çok ani bir şekilde 40.000 dolar seviyesine kadar düşen BTC, buradan kısmi de olsa bir geri sıçrama yaptı. BTC fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda iki tarafa da hareket etmiyor ve analizcilere göre, aşağı yönlü trend hareketlerinden sonra gerçekleşen ve boğa çekici mumu adıyla anılan bir modele uyuyor.

Schiff daha önce yaptığı açıklamalarında BTC’nin bir koruma yatırımı olarak altının yerini aldığı fikrini desteklemişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar