1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Bitcoin, En Değerli 10 Küresel Varlık Arasında Yer Alıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

638 milyar Dolarlık piyasa değeri ile Bitcoin’in toplam değeri Tesla ve Alibaba’nın hisse değerlerine oldukça yaklaştı.

Binance indirim kodu

Bitcoin’in fiyatı geçen ay %75’in üzerinde arttı. Bu ayrıca, geçtiğimiz hafta yaşanan yaklaşık %25’lik bir artış anlamına geliyor. Bu yükseliş eğrisi ile birlikte Bitcoin 34.000 Dolar seviyesini aştı. Lider kripto paranın piyasa değeri ise 638 milyar Dolara ulaştı.

Binance indirim kodu

BTC, En Değerli 9. Varlık

Hisse senetleri, borsada işlem gören fonlar ve kripto paraları takip eden Asset Dash’e göre BTC’nin piyasa değeri, onu dünyadaki en değerli 9. varlık haline getirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

İki haftadan daha kısa bir süre önce, Bitcoin 10. sıradaki Visa’nın yerini almıştı. Ardından, sadece beş gün sonra, Berkshire Hathaway şirketini de geride bırakan Bitcoin mevcut konumuna yerleşti.

Bitcoin’in üstünde bulunan şirketler ise hayli dikkat çekici: Apple, 2.23 trilyon Dolarlık bir piyasa değeri ile ilk sırada yer alıyor. Ardından Microsoft (1.65 trilyon Dolar), Amazon (1.62 trilyon Dolar), Google’ın ana şirketi Alphabet (1.18 trilyon Dolar) ve Facebook (773 milyar Dolar) geliyor.

Kripto Para, Küresel Piyasalardaki Gücünü Artırıyor

Bitcoin mevcut yükseliş ivmesini devam ettirebilirse 6. sıraya kadar yükselebilir. Çin holdingi Tencent’in hisseleri 698 milyar Dolar değerinde, Elon Musk’ın Tesla’sı 697 milyar Dolarlık bir piyasa değerine sahip ve Çin menşeli bir başka teknoloji firması Alibaba 650 milyar Dolarlık değerlere sahip. BTC’nin bu üç varlığı geçmesi için biraz daha hareketlenmesi gerekiyor.

Öte yandan Bitcoin, küresel varlık olarak gücünü artıran tek kripto para değil. Ethereum, 125 milyar Dolarlık piyasa değeri ile şu anda 82. en değerli varlık konumunda yer alıyor. Bu varlık geçen hafta değerini %50 oranında artırdı ve finansal hizmetler firması Morgan Stanley ile dünyanın her yerine yayılmış olan Starbucks’ı geride bırakmayı başardı.

İlgili Haber:  Bitcoin Neden 33.000 Doların Altına Düştü?

İlk 1.000’deki diğer kripto paralar arasında Tether (475.), Litecoin (804.), XRP (812.), Polkadot (877.), Cardano (922.) ve Bitcoin Cash (939.) yer alıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar