1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Bitcoin En Hareketli Ticaret Ortamına Sahip Olarak Long Tech’i Geride Bıraktı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ekim ayından bu yana yatırımcılar ilk kez uzun vadeli Bitcoin’in en kalabalık ticaret alanı olduğunu kanıtladığı için teknoloji şirketlerinde var olan uzun vadeli pozisyonlar en üst noktadan düşmeye başladı. ABD doları üzerindeki kısa vadeli pozisyon, en kalabalık üçüncü ticaret olanı olarak kabul edildi.

Binance indirim kodu

Deutsche Bank tarafından yapılan benzer bir ankette ise yatırımcıların, Bitcoin’in bir balon içinde olduğunu ve katılımcıların %56’sının kripto paranın önümüzdeki 12 ay içinde yarıya inme olasılığının daha yüksek olduğunu söylediği ortaya çıktı.

Binance indirim kodu

Bitcoin, bu ayın başlarında 40.000 dolar ulaştı ve mart ayındaki düşük seviyelerden bu yana %900’den fazla artış gösterdi. İlk kez 2 Ocak’ta 30.000 doları aşan Bitcoin, 16 Aralık’ta 20.000 doları aşmayı başardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yatırımcıların %19’u normalden fazla risk aldığını açıklıyor

BofA yatırımcılarının rekor bir düzey olan %83’ü tarafından daha dik bir getiri eğrisi bekleniyordu ve bunun, 2008 Lehman Brothers’ın çöküşünden, 2013 ABD Merkez Bankası’nın Taper Tantrum’undan veya 2016 ABD seçimlerinden sonra olduğundan daha fazla olacağı düşünülüyordu. Daha yüksek tahvil getirisi beklentisi tüm zamanların en yüksek seviyesindeydi veya bu seviyeye oldukça yakındı.

BofA tarafından ankete katılan yatırımcıların rekor bir veriyle %92’si önümüzdeki yıl daha yüksek enflasyon bekliyordu.

Yatırımcılar küresel büyüme görünümünde yükselişe geçti. BofA’nın araştırdığı fon yöneticilerin içinden, küresel ekonominin durgunluğun aksine erken döngü aşamasında olduğunu söyleyenlerin oranı 11 yılın en yüksek seviyesindeydi.

Ankete katılan yatırımcıların %19’u, şu anda yatırım anlamında normalden daha fazla risk aldıklarını söyledi. BofA tarafından yapılan ankete katılan fon yöneticilerinin, toplamda 500 milyar dolardan fazla varlık yönettikleri kaydedildi.

Ekonomiye yönelik en büyük kuyruk risklerinin; %30’luk oranla aşının piyasaya sürülmesiyle ilgili sorunlar, %29’luk oranla Fed’in varlık alımlarını kolaylaştırması ve %18’lik oranla bir Wall Street balonunun varlığı olduğu düşünülüyordu.

İlgili Haber:  Avrupa, Libra Üzerinde Baskı Oluşturabilecek Stablecoin Düzenlemeleri Getiriyor

BofA, başka yerlerde, yetersiz İngiltere hisse senetlerine de bir miktar para aktığını gördü. Ancak bu alan %15 gibi düşük bir oranla bir numaralı zayıf bölge olarak sabit kaldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar