2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Bitcoin Bugün Biraz Toparlandı, Önümüzdeki Günlerde Fiyat Nereye Gidecek?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin, Terra’nın geçtiğimiz günlerde tüm kripto piyasasını da dibe çekerek çöküşünün ardından bugün hafta başında toparlanma emareleri gösterdi.

Binance indirim kodu

Bitcoin son 24 saatte %1.7 artışla gün içinde en yüksek seviyesi olan 30.590 dolara kadar çıktı. Son bir haftada ise %3 artış yaşadı. Bitcoin fiyatı bu haberin girildiği esnada 30.367 dolar seviyelerindeydi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bugün yaşanan artış, Bloomberg verilerine göre, yedi hafta boyunca yaşanan düşüşün ardından geldi ve bu, Ağustos 2011’den bu yana en uzun haftalık düşüş oldu. S&P 500’de de benzer bir düşüş yaşandı ve bir kez daha Bitcoin’in hisse senetleriyle birlikte hareket ettiğini görmüş olduk.

Analistler S&P’nin biraz daha düşmesi durumunda bunun artık son olabileceğini ve önümüzdeki bir kaç ayın Bitcoin için harika bir satın alma fırsatı yaratacağını düşünüyor.

Bilindiği üzere merkez bankaları faiz yükseltme moduna girmiş durumda ve fakat buna rağmen enflasyonun önüne geçilemiyor. Yüksek faizlerin sebep olduğu sıkı para politikaları yatırımcıların Bitcoin gibi riskli varlıklardan çıkmasına neden oldu. Bitcoin aylardır bununla mücadele ediyor. Ayrıca en son yaşanan Terra olayı da işin tuzu biberi oldu. Düzenleyiciler Terra olayının ardından kripto piyasasında daha katı denetim gerektiğine dair mesajlar vermeye başladılar. Avrupa Merkez Bankası başkanı Lagarde, kriptoların değerinin olmadığını belirtirken, Bill Gates de dijital varlıkların herhangi bir değer üretmediğini dile getirdi.

Bitcoin geçmişte enflasyona karşı bir önlem ve güvenli bir liman olarak lanse edilse de, son aylarda özellikle S&P 500 ve Nasdaq 100’deki şirketlerle yüksek oranda birlikte hareket etmeye başladı.

Bitcoin’in hisse senetleriyle uyumlu hareket etmeye başlaması kripto ticareti yapanların artık her iki piyasayı da yakından takip ettiği ve pazarın nereye gittiğine dair işaretler için ekonomik göstergeleri yakından izlediği anlamına geliyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatında Dev Çöküş! BTC, Dakikalar İçinde %20 Değer Kaybetti!

Bitcoin fiyatı nereye gidecek?

Analistler Bitcoin’in önümüzdeki birkaç hafta boyunca 29.000 ila 31.000 dolar civarında seyretmesinin muhtemel olduğunu söylüyor.

Ancak yakın zamanda açıklanacak ABD gayri safi yurtiçi hasıla veya enflasyon önlemleri gibi bazı ekonomik veri açıklamalarının bu gidişatı değiştirmesi de olasılıklar arasında.

Bitcoin son bir kaç haftayı hep düşüşle geçirdi.
Bitcoin son bir kaç haftayı hep düşüşle geçirdi.

DeMark indikatörü ile baktığımızda ise Bitcoin’in yakın zamanda daha yüksek seviyelere çıkmasının pek ihtimal dahilinde olmadığını görüyoruz.

Bitcoin için bir sonraki destek seviyesi olarak 25.425 dolar civarı ve oradan 28.900’e tekrar bir artış beklenebilir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar