18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Bitcoin ETF Başvurusunda Bulunan Londra Merkezli Jacobi Asset Management Onay Almayı Başardı

Önemli Gelişmeler

Guernsey Finansal Hizmetler Komisyonu (GFSC) onayı alan Jacobi Bitcoin ETF, Fidelity Digital Assets tarafından desteklenen kripto tabanlı bir finansal araç olarak hizmet verecek.

blank

Haberin Özeti

  • Londra merkezli yatırım platformu Jacobi Asset Management, bir Bitcoin ETF başlatmak için Guernsey Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan (GFSC) onay aldığını duyurdu.
  • Resmi açıklamaya göre, Jacobi Bitcoin ETF, Fidelity Digital Assets tarafından desteklenen kripto tabanlı bir finansal araç olarak hizmet verecek.

Londra merkezli çok varlıklı bir yatırım platformu olan Jacobi Asset Management, bir Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) başlatmak için Guernsey Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan (GFSC) onay aldığını duyurdu.

blank

Jacobi Bitcoin ETF Nedir?

Jacobi Asset Management CEO’su Jamie Khurshid konu ile ilgili yaptığı açıklamada, düzenleyici netliğin, şirketlerin ve kurumların güvenli bir şekilde Bitcoin yatırımı yapmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Resmi açıklamaya göre, Jacobi Bitcoin ETF, Fidelity Digital Assets tarafından desteklenen kripto tabanlı bir finansal araç olarak hizmet verecek.

GFSC’den alınan onay, yatırımcıların Jacobi Bitcoin ETF’lerini “Amerika ve benzer kısıtlamalar uygulayan diğer ülkeler dışındaki tüm ülkelerin” geleneksel borsalarında işlem yapmalarına olanak tanıyacak.

Aynı zamanda eski bir Goldman Sachs yatırım bankacısı olan Khurshid, fonların “önde gelen merkezi menkul kıymetler deposunda (CSD) tutulan menkul kıymetlerle takas edildiğini” vurguladı. Farklı ülkelerdeki büyük yatırımcılara hitap eden Khurshid, ayrıca, “Dünya çapında, iç taleplerine hizmet etmek için yalnızca Jacobi Bitcoin ETF’ye yatırım yapacak olan besleyici fonlarımız var.” diye konuştu.

Kripto’daki Risk Farkındalığı

Ayrıca şirket, Birleşik Krallık mali düzenleyicisi FCA tarafından henüz listeleme onayı verilmeyen Cboe Europe hisse senedi borsasında da Jacobi Bitcoin ETF’sini listelemeyi planlıyor.

FCA ve Ödeme Sistemleri Düzenleyicisi Başkanı Charles Randell, 6 Eylül’de yaptığı açıklamada, kripto yatırımcıları arasındaki “risk farkındalığı eksikliği” konusu ile ilgili endişelerini dile getirmişti.

İlgili Haber:  Ünlü Milyarder Mike Novogratz, Bitcoin ETF'lerinin Onayı İçin Tarih Verdi - Novogratz'ın Ethereum Yorumları

Randell, Kim Kardashian gibi Instagram fenomenlerinin doğrulanmamış tokenleri teşvik eden influencer rollerinin altını çizerek, “Bunlar, alana dair yeterli bilgi sahibi olmayan yatırımcıları potansiyel olarak yanlış yönlendirebilir.” ifadelerini kullanmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend