5 Ağustos 2022, Cuma
30.6 C
İstanbul

Bitcoin ETF Başvurusunda Bulunan Londra Merkezli Jacobi Asset Management Onay Almayı Başardı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Guernsey Finansal Hizmetler Komisyonu (GFSC) onayı alan Jacobi Bitcoin ETF, Fidelity Digital Assets tarafından desteklenen kripto tabanlı bir finansal araç olarak hizmet verecek.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Londra merkezli yatırım platformu Jacobi Asset Management, bir Bitcoin ETF başlatmak için Guernsey Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan (GFSC) onay aldığını duyurdu.
  • Resmi açıklamaya göre, Jacobi Bitcoin ETF, Fidelity Digital Assets tarafından desteklenen kripto tabanlı bir finansal araç olarak hizmet verecek.

Londra merkezli çok varlıklı bir yatırım platformu olan Jacobi Asset Management, bir Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonu (ETF) başlatmak için Guernsey Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan (GFSC) onay aldığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Jacobi Bitcoin ETF Nedir?

Jacobi Asset Management CEO’su Jamie Khurshid konu ile ilgili yaptığı açıklamada, düzenleyici netliğin, şirketlerin ve kurumların güvenli bir şekilde Bitcoin yatırımı yapmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Resmi açıklamaya göre, Jacobi Bitcoin ETF, Fidelity Digital Assets tarafından desteklenen kripto tabanlı bir finansal araç olarak hizmet verecek.

GFSC’den alınan onay, yatırımcıların Jacobi Bitcoin ETF’lerini “Amerika ve benzer kısıtlamalar uygulayan diğer ülkeler dışındaki tüm ülkelerin” geleneksel borsalarında işlem yapmalarına olanak tanıyacak.

Aynı zamanda eski bir Goldman Sachs yatırım bankacısı olan Khurshid, fonların “önde gelen merkezi menkul kıymetler deposunda (CSD) tutulan menkul kıymetlerle takas edildiğini” vurguladı. Farklı ülkelerdeki büyük yatırımcılara hitap eden Khurshid, ayrıca, “Dünya çapında, iç taleplerine hizmet etmek için yalnızca Jacobi Bitcoin ETF’ye yatırım yapacak olan besleyici fonlarımız var.” diye konuştu.

Kripto’daki Risk Farkındalığı

Ayrıca şirket, Birleşik Krallık mali düzenleyicisi FCA tarafından henüz listeleme onayı verilmeyen Cboe Europe hisse senedi borsasında da Jacobi Bitcoin ETF’sini listelemeyi planlıyor.

FCA ve Ödeme Sistemleri Düzenleyicisi Başkanı Charles Randell, 6 Eylül’de yaptığı açıklamada, kripto yatırımcıları arasındaki “risk farkındalığı eksikliği” konusu ile ilgili endişelerini dile getirmişti.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı 60.000 Doları Aştı: Bitcoin ETF Onayı Gelecek mi?

Randell, Kim Kardashian gibi Instagram fenomenlerinin doğrulanmamış tokenleri teşvik eden influencer rollerinin altını çizerek, “Bunlar, alana dair yeterli bilgi sahibi olmayan yatırımcıları potansiyel olarak yanlış yönlendirebilir.” ifadelerini kullanmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar