26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Bitcoin ETF Yarışı: 40 Milyar Dolarlık Varlığı Kontrol Eden Grayscale Bitcoin Trust, Temmuz Ayına Kadar Bir ETF’ye Dönüşecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Grayscale’in ETF başkanı, Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) bir ETF’ye dönüştürmek için “mükemmel bir zamanlama” olduğunu savunuyor; ancak endüstrinin genel gücü ile ilgili endişeleri de devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Grayscale’in ETF başkanı, GBTC’nin Temmuz 2022’ye kadar bir Bitcoin ETF’ye dönüştürülebileceğini söyledi.
  • Ekim ayında 4 adet ETF, SEC tarafından onaylandı ve geleneksel borsalarda işlem görmeye başladı.

Grayscale’in ETF başkanı, GBTC’nin Temmuz 2022’ye kadar bir Bitcoin ETF’ye dönüştürülebileceğini söyledi.

Binance indirim kodu

27 Ekim’de MarketWatch tarafından düzenlenen online bir etkinlikte konuşan Grayscale küresel ETF başkanı David LaValle, Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicilerinin onayı için 9 aylık bir zaman çizelgesi verdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Grayscale: Bitcoin ETF Başvurusunun Tam Zamanı

Global olarak en büyük hacimli Bitcoin yatırım ürününü (GBTC) işleten Grayscale, bu hizmetini bir Bitcoin ETF’ye dönüştürme planlarını yineledi.

LaValle’ye göre, başvuruyu bu hafta göndermek için aslında son derece ideal bir zamanlama idi. Grayscale ETF başkanı, “Dosyamızı göndermek için mükemmel bir zaman olduğunu düşündük.” dedi.

ETF başvuruları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından 240 gün gibi uzun bir süre boyunca analiz edilir ve kapsamlı olarak değerlendirilir. Bu takvim de Grayscale’in bugünlerde yapacağı bir ETF başvurusunun en geç 2022 Temmuz ayına onaylanabileceği anlamına geliyor.

SEC, 4 Adet Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF Başvurusunu Onayladı

Öte yandan Ekim ayında 4 adet ETF, SEC tarafından onaylandı ve geleneksel borsalarda işlem görmeye başladı. Söz konusu 4 ETF’nin tamamı da direkt olarak Bitcoin fiyatı yerine Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine bağlı ETF’ler idi. Grayscale de planlarını, bir Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si başlatmak için yapıyor.

Son olarak GBTC’nin, Perşembe günü itibariyle 38.8 milyar Dolarlık toplam varlığa sahip olduğu ortaya çıktı. Tüm Grayscale fonlarındaki toplam varlığın ise 53.1 milyar Dolar seviyesinde olduğu açıklandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar