9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Bitcoin ETF Yarışı: 40 Milyar Dolarlık Varlığı Kontrol Eden Grayscale Bitcoin Trust, Temmuz Ayına Kadar Bir ETF’ye Dönüşecek

Önemli Gelişmeler

Grayscale’in ETF başkanı, Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) bir ETF’ye dönüştürmek için “mükemmel bir zamanlama” olduğunu savunuyor; ancak endüstrinin genel gücü ile ilgili endişeleri de devam ediyor.

blank

Haberin Özeti

  • Grayscale’in ETF başkanı, GBTC’nin Temmuz 2022’ye kadar bir Bitcoin ETF’ye dönüştürülebileceğini söyledi.
  • Ekim ayında 4 adet ETF, SEC tarafından onaylandı ve geleneksel borsalarda işlem görmeye başladı.

Grayscale’in ETF başkanı, GBTC’nin Temmuz 2022’ye kadar bir Bitcoin ETF’ye dönüştürülebileceğini söyledi.

blank

27 Ekim’de MarketWatch tarafından düzenlenen online bir etkinlikte konuşan Grayscale küresel ETF başkanı David LaValle, Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicilerinin onayı için 9 aylık bir zaman çizelgesi verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Grayscale: Bitcoin ETF Başvurusunun Tam Zamanı

Global olarak en büyük hacimli Bitcoin yatırım ürününü (GBTC) işleten Grayscale, bu hizmetini bir Bitcoin ETF’ye dönüştürme planlarını yineledi.

LaValle’ye göre, başvuruyu bu hafta göndermek için aslında son derece ideal bir zamanlama idi. Grayscale ETF başkanı, “Dosyamızı göndermek için mükemmel bir zaman olduğunu düşündük.” dedi.

ETF başvuruları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından 240 gün gibi uzun bir süre boyunca analiz edilir ve kapsamlı olarak değerlendirilir. Bu takvim de Grayscale’in bugünlerde yapacağı bir ETF başvurusunun en geç 2022 Temmuz ayına onaylanabileceği anlamına geliyor.

SEC, 4 Adet Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF Başvurusunu Onayladı

Öte yandan Ekim ayında 4 adet ETF, SEC tarafından onaylandı ve geleneksel borsalarda işlem görmeye başladı. Söz konusu 4 ETF’nin tamamı da direkt olarak Bitcoin fiyatı yerine Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine bağlı ETF’ler idi. Grayscale de planlarını, bir Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si başlatmak için yapıyor.

Son olarak GBTC’nin, Perşembe günü itibariyle 38.8 milyar Dolarlık toplam varlığa sahip olduğu ortaya çıktı. Tüm Grayscale fonlarındaki toplam varlığın ise 53.1 milyar Dolar seviyesinde olduğu açıklandı.

İlgili Haber:  Grayscale, 266 Milyon Dolarlık Bitcoin ve 58 Milyon Dolarlık ETH Satın Aldı

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend