8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Analiz Şirketi: “Bitcoin ETF’si BTC Fiyatını Bu Rekor Seviyeye Çıkarabilir!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Fundstrat, Pazartesi günü paylaştığı bir notunda, Salı günü bir Bitcoin vadeli işlemler ETF’sinin hayata geçmesiyle birlikte kripto para için artan talep sonucunda BTC fiyatının 168.000 dolara kadar tırmanabileceğini iddia etti.

Binance indirim kodu

Fundstrat: “Bitcoin Fiyatı 168.000 Dolara Kadar Tırmanabilir!”

Bitcoin fiyatının Salı günü kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorundan %4 daha düşük bir seviyeden işlem görmesiyle beraber, 168.000 dolara olan bir yükseliş BTC için yaklaşık olarak %170 bir değer artışı anlamına gelecektir. Fundstrat, paylaştığı notunda bu hedef seviyenin, daha önce açıkladığı yıl sonu 100.000 dolar tahminini bile aştığını belirtti.

Binance indirim kodu

Fundstrat, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bitcoin fiyatının özellikle de ETF’nin onayının ardından yükselişine devam edeceğini düşünüyoruz.”

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Fundstrat buna ek olarak ProShares BTC Futures ETF’sinin, yayınlandığı ilk yılında rekor düzeyde sermaye akışı yaşayacağına ve bunun sonucunda da Invesco QQQ Trust’ın 1999 yılında kırdığı 36 milyar dolarlık çıkış rekorunu bile geçeceğine inandığını söyledi. Fundstrat, $BITO ETF’sinin hayata geçişinin ilk yılında 50 milyar doların üzerinde sermaye akışı yaşayacağına inanıyor.

Bunun nedeni olarak ise BTC ETF’sinin, hali hazırda büyük miktarlarda paraların bulunduğu komisyon ve emeklilik hesapları sayesinde daha fazla yatırımcıya ulaşması gösteriliyor. Funstrat’a göre, yeni BTC ETF’sinin hayata geçmesi ile birlikte Bitcoin’e olan talep günlük olarak 50 milyon dolara ulaşabilir.

BTC’nin blok ödüllerinin günlük olarak 10 milyon dolar olması nedeniyle, arz ve talep arasındaki denge talebe kayacak ve BTC’nin fiyatı çok daha yüksek seviyelere çıkmadan bu dengenin yeniden sağlanması mümkün olmayacak: “Bu dengenin oluşması için gereken değer, veri ekibimiz tarafından yapılan analize göre 168.000 dolar olarak tespit edildi.

İlgili Haber:  Reddit Kullanıcısı, Kripto Piyasası Felaket Tellalı Michael Burry'nin Foyasını Ortaya Çıkardı

Geleneksel yatırım hesaplarında Bitcoin vadeli işlemler ETF’sinde işlem yapılabilmesi ile birlikte, likit varlıkların yalnızca %1’ini oluşturan kripto para sektörünün de bu oranını arttırması bekleniyor. Fundstrat de sözlerini konuyla ilgili konuşarak tamamladı: “Ağ üzerindeki etkiler aracılığı ile bu da kripto para varlıklarının fiyat artışına güç verecektir.”

Salı günü bir BTC ETF’sinin hayata geçmesi ile birlikte dünyanın en büyük kripto parası 63.000 doları aşmayı başarmıştı. BTC fiyatının bu aşamadan sonra ne tarafa gideceğini ise zaman gösterecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar