27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Bitcoin Boğaları: “BTC Spot ETF’si Onaylanırsa Trilyonlarca Dolar Piyasaya Girebilir!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin vadeli işlemler ETF’sinin hayata geçmesi, kripto para dünyası için kritik bir gelişmeydi. Ancak sıkı BTC taraftarları için asıl önemli olan olay, fiziksel olarak desteklenen direkt Bitcoin ETF’si olmayı sürdürüyor.

Binance indirim kodu

Bu konu, perşembe günü gerçeleştirilen Bloomberg Finansal İnovasyon Zirvesi’ndeki panelistler arasında oldukça sık gündeme getirildi.

Binance indirim kodu

Michael Saylor: “Trilyonlarca Dolar Bitcoin’e Akacak!”

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, BTC’nin altının piyasa değerini oldukça hızlı bir şekilde kemirmeye başladığını ve iki ila üç yıl içerisinde tüm altın ETF’lerinin yerini alacağını iddia etti. Saylor’a göre ayrıca BTC, batı dünyası için ana varlık endeksi haline gelecek ve nihayet SPY kısa isimli, 425 milyar dolarlık bir fon olan, öz sermaye endeksini takip eden SPDR S&P 500 ETF Trust’ının yerini alacak. Saylor, konuyla ilgili düşüncelerini şöyle açıkladı: Bunun gerçekleşmesi için de Bitcoin spot ETF’si gerekiyor. Bu spot ETF hayata geçtiğinde, ilk olarak milyarlarca, on milyarlarca dolar, daha sonra ise yüzlerce milyar, trilyonlarca milyar dolar bu ETF’lere akacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Saylor’ın şirketi MicroStrategy, BTC’ye milyonlarca dolar yatırım yapmasıyla tanınıyor.

Saylor ayrıca bu tür ETF’lerin BTC’yi destekleyeceğini ve portföylerine BTC eklemek isteyen kurumsal yatırımcılar için önemli bir destek oluşturacağını düşünüyor. BTC hakkındaki oldukça olumlu görüşleriyle tanınan Saylor, söz konusu zirvede daha fazla BTC satın alacağını belirtmişti.

BTC vadeli işlemleri izleyen iki fon Ekim ayında hayata geçmişti. Bunlardan ilki olan ProShares Bitcoin Strategy ETF, yalnızca günler içerisinde 1 milyar dolardan fazla varlık toplarken, ikinci olan Valkyrie’s BTC Strategy ETF, daha sakin ancak yine de güçlü bir başlangıç yapmıştı. Bu ETF’lerin hayata geçişi, Wall Street dünyası tarafından kripto paraların benimsenmesi ve ileriki dönemde benzer ürünlerin hayata geçebilmesi konusunda oldukça büyük bir heyecan dalgası yaratmıştı.

İlgili Haber:  Dünyanın En Büyük Varlık Yöneticisi BlackRock, Gizli Bir Şekilde Bitcoin Alım Satımı Yaptı

Saylor, BTC vadeli işlemler hakkında da şunları söyledi: “Vadeli işlemler tabanlı fonlar daha alt seviye ürünler olsa da kurumsal yatırımcıların BTC ile ilgili şu anda elde edebilecekleri en iyi araçlar olarak gözüküyor. Ancak tabii ki olması gereken belli, bırakın da yatırımcılar, bir ETF ile birlikte trilyonlarca dolar BTC satın alabilsin, çünkü ETF’ler, halihazırda var olan güvenlik yapılarına, mevcut ana aracı kurumlara, mevcut teminat paketlerine bağlanıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar