18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Bitcoin Boğaları: “BTC Spot ETF’si Onaylanırsa Trilyonlarca Dolar Piyasaya Girebilir!”

Önemli Gelişmeler

Bitcoin vadeli işlemler ETF’sinin hayata geçmesi, kripto para dünyası için kritik bir gelişmeydi. Ancak sıkı BTC taraftarları için asıl önemli olan olay, fiziksel olarak desteklenen direkt Bitcoin ETF’si olmayı sürdürüyor.

blank

Bu konu, perşembe günü gerçeleştirilen Bloomberg Finansal İnovasyon Zirvesi’ndeki panelistler arasında oldukça sık gündeme getirildi.

blank

Michael Saylor: “Trilyonlarca Dolar Bitcoin’e Akacak!”

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, BTC’nin altının piyasa değerini oldukça hızlı bir şekilde kemirmeye başladığını ve iki ila üç yıl içerisinde tüm altın ETF’lerinin yerini alacağını iddia etti. Saylor’a göre ayrıca BTC, batı dünyası için ana varlık endeksi haline gelecek ve nihayet SPY kısa isimli, 425 milyar dolarlık bir fon olan, öz sermaye endeksini takip eden SPDR S&P 500 ETF Trust’ının yerini alacak. Saylor, konuyla ilgili düşüncelerini şöyle açıkladı: Bunun gerçekleşmesi için de Bitcoin spot ETF’si gerekiyor. Bu spot ETF hayata geçtiğinde, ilk olarak milyarlarca, on milyarlarca dolar, daha sonra ise yüzlerce milyar, trilyonlarca milyar dolar bu ETF’lere akacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Saylor’ın şirketi MicroStrategy, BTC’ye milyonlarca dolar yatırım yapmasıyla tanınıyor.

Saylor ayrıca bu tür ETF’lerin BTC’yi destekleyeceğini ve portföylerine BTC eklemek isteyen kurumsal yatırımcılar için önemli bir destek oluşturacağını düşünüyor. BTC hakkındaki oldukça olumlu görüşleriyle tanınan Saylor, söz konusu zirvede daha fazla BTC satın alacağını belirtmişti.

BTC vadeli işlemleri izleyen iki fon Ekim ayında hayata geçmişti. Bunlardan ilki olan ProShares Bitcoin Strategy ETF, yalnızca günler içerisinde 1 milyar dolardan fazla varlık toplarken, ikinci olan Valkyrie’s BTC Strategy ETF, daha sakin ancak yine de güçlü bir başlangıç yapmıştı. Bu ETF’lerin hayata geçişi, Wall Street dünyası tarafından kripto paraların benimsenmesi ve ileriki dönemde benzer ürünlerin hayata geçebilmesi konusunda oldukça büyük bir heyecan dalgası yaratmıştı.

İlgili Haber:  MicroStrategy, 183 Milyon Dolar Değerinde 16.800 Bitcoin Daha Satın Aldı

Saylor, BTC vadeli işlemler hakkında da şunları söyledi: “Vadeli işlemler tabanlı fonlar daha alt seviye ürünler olsa da kurumsal yatırımcıların BTC ile ilgili şu anda elde edebilecekleri en iyi araçlar olarak gözüküyor. Ancak tabii ki olması gereken belli, bırakın da yatırımcılar, bir ETF ile birlikte trilyonlarca dolar BTC satın alabilsin, çünkü ETF’ler, halihazırda var olan güvenlik yapılarına, mevcut ana aracı kurumlara, mevcut teminat paketlerine bağlanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend