3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Ünlü Analist: Bitcoin ve Ethereum için Çok Kritik Bir Kavşaktayız

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin, Ethereum ve diğer büyük kripto paralar, Fed’in şahin duruşunun piyasalar üzerinde giderek baskı oluşturmasıyla son birkaç hafta içinde adeta türbülansa girdi.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı, geçen sene başlayan düşünden sonra hâlen sağlam bir zemin bulabilmiş değil. Nisan ayını yaklaşık 40.000 dolar civarında geçirdi ve geçirmeye devam ediyor. Bu arada, uzun zamandır beklenen Ethereum güncellemesinin Haziran ayında olacağı düşünülüyordu. Ancak Ethereum geliştiricileri büyük geçişin Haziran’dan sonraya sarkabileceğini açıkladılar. Bu ertelemeye rağmen, Ethereum fiyatı 3.000 doların üzerinde seyretmeye devam ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Geçtiğimiz günlerde BitMEX kurucusu Arthur Hayes yaklaşan bir “kripto katliamı”ndan söz etmiş ve Bitcoin’in 30.000 dolara kadar düşebileceğini belirtmişti.

Bu hafta ise kripto kredi şirketi Nexo’nun CEO’su büyük bir kripto fiyat tahmini yayınladı ve bir başka kripto analisti piyasayı “kritik bir kavşakta” şeklinde nitelendirdi.

Nexo CEO’su Antoni Trenchev bu hafta CNBC’ye verdiği demeçte, Bitcoin fiyatının “12 ay içinde” 100.000 doların üzerine çıkabileceğini ve olası bir borsa çöküşünün Fed’i para politikalarını gevşetmeye zorlayacağını söyledi.

Trenchev’in Ocak 2020’de yaptığı fiyat tahmini tutmuştu. Trenchev geçen sene Bitcoin’in yıl sonuna kadar 50.000 doları göreceğini söylemişti. Gerçekten de Bitcoin geçen sene Kasım ayında 69.000 dolara kadar çıktı. Trenchev, “Bu tahmini yaptığımda herkes bana gülüyordu” diyor.

Trenchev’in bu defaki tahmini her ne kadar uzun vadede yükselişe işaret etse de, Bitcoin fiyatının önümüzdeki aylarda geri düşebileceğinden “endişe duyuyor”. Trenchev, Fed’in Covid dönemindeki teşvik programını azaltıp faiz oranlarını artırmaya başlamasıyla geleneksel piyasalarla birlikte kripto piyasasının da daha da düşeceğini düşünüyor.

Tokyo merkezli Bitcoin ve kripto para piyasası analisti Yuya Hasegawa Forbes’e yaptığı açıklamada, “Birden fazla Fed üyesi bu hafta para politikasının daha da sıkılaştırılması için desteğini dile getirmeye devam etse de, piyasanın enflasyon beklentileri düşmedi ve yüksek seviyelerde yatay dalgalanmaya devam ediyor” dedi.

İlgili Haber:  Elon Musk Kişisel Olarak Bitcoin Satın Almış Olabilir

Enflasyondan korunma ve daha sıkı para politikası arasındaki itme ve çekme, Bitcoin’i bir aralıkta dalgalanmaya zorlamaya devam edecek.

Bu hafta, ABD tüketici fiyat endeksi Mart ayında %8.5 ile kırk yılın en yüksek değerine çıktı.

Fed enflasyonla boğuşurken, Bitcoin ve kripto analistler, piyasanın nereye gidebileceğini daha iyi anlamak için kilit destek seviyelerine analiz etmeye devam ediyorlar.

Bitcoin şu an, Ocak, Şubat ve Mart aylarının en düşük seviyelerinden geçen destek seviyesinin yakınında işlem görüyor. Fed veya herhangi bir kurumdan gelecek olası olumsuz bir sinyal, Bitcoin’i 36.000 dolar seviyelerine düşürebilir.

Piyasa kritik bir kavşakta. Bakalım kavşak kazasız belasız atlatılabilecek mi..

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar