Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın dijital para birimleri hakkındaki sözleri ve PayPal gelişmeleri ardından bu hafta hızla tırmandı.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı, Ağustos ortasından bu yana ilk kez Bitcoin başına 13.000 dolar seviyesini geçti ve yıllık en yüksek seviyelerini gördü. Bununla birlikte, Bitcoin’in rallisi, Ethereum, Ripple XRP, Litecoin, Chainlink de dahil olmak üzere diğer büyük kripto para birimlerini pek güçlendiremedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Araştırmacılar Bitcoin ve kripto para fiyatlarını gerçekten neyin yönlendirdiğini belirleyerek, oyunda bir takım kurallar olduğuna dair kesin kanıtlar buldular ve üstelik bunlar ölçülebilir cinsten.

Tie raporunda Bitcoin ve kripto para birimi piyasa verilerindeki analistlere göre, Donald Trump’ın böyle düşünmesine rağmen, bir kripto para biriminin fiyatı hiç de öyle ‘havadan sudan’ gelmiyor. Aksine, bir dijital para biriminin fiyatını belirleyen gerçek ve somut güçler var.

Tie’nin kurucusu ve CEO’su Josh Frank, “göstermeye çalıştığımız şey, kriptodaki kalıpların, hisse senedi piyasalarından farklı olmamasıdır, ancak fırsat çok daha büyüktür” dedi.

Bitcoin fiyatı, son aylarda hisse senedi piyasalarına uygun olarak geniş bir şekilde işlem görmektedir büyük hükümet teşvik önlemleri ile varlığını artırmaktadır.

Frank, Wall Street’in Bitcoin pazarına katılımının arttığını “Bitcoin ve Ethereum’un olumsuz haberlere tepkisinin o kadar belirgin olmadığını” söyledi.

Bununla birlikte, daha küçük kripto para birimlerinin fiyatı, “önemli gelişmeler” olarak belirlenen olaylarla hala önemli ölçüde tepki verebilir.

Bazı bitcoin ve kripto para piyasa gözlemcileri, daha küçük kripto para birimlerinin nihayetinde Bitcoin ve Ethereum’a benzer şekilde hareket etmesini beklemektedir.

Tie ile ortaklığı olan ABD aracılık eToro Genel Müdürü Guy Hirsch; “Bitcoin ve Ethereum kriptoya açılan kapıdır” dedi.

İlgili Haber:  Bitcoin Borsa Rezervleri Satıcı Eksikliği Nedeniyle mi Düşüyor?

Wall Street’in altcoin pazarına olan ilgisi artıyor ve Bitcoin ile Ethereum’a sermaye tahsisi artıyor. Tamamen yeni bir pazar yaratan istikrarlı merkezi olmayan ürünler yaratacak olan merkezi olmayan finansmana (DeFi) milyarlarca dolar dökülüyor.

Araştırmacılar, bir proje için yeni finansman duyurularının yanı sıra, birleşme ve satın almaların da genellikle bir haftanın ötesine geçen fiyatlar üzerinde olumlu bir etkiye sahip olma olasılığının yüksek olduğunu buldular. Böyle bir durumdan bir hafta sonra, %90’lık bir pozitif getiri şansı göstererek, ortalama %8.23’lük bir getiri fırsatı olduğunu söylediler.

Yeni bir borsada listelenmek bir kripto para birimine olan talebi artırırken, bu tür olaylar sürekli bir fiyat artışına neden olmaz. Benzer şekilde, token burns yani dolaşımdaki mevcut kripto paranın kalıcı olarak kaldırılması, yüksek olasılıkla gün içinde ortalama %2.13 fiyat artışı ile 24 saatlik bir süre içinde tutarlı getiri sağlar, fakat bu kazanç geçicidir.

Buna ek olarak, analistler, düzenleyici duyuruların haber yayınlarından geldiklerinde daha büyük bir etkiye sahip olduğunu bildirirken, ücretsiz paraların birden fazla dijital cüzdana gönderildiği bir tür kripto dağıtımı olan Airdrops, Twitter etkinliği tarafından daha iyi destekleniyor.

“Ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde, %51 oranında tek bir varlık veya kuruluşun bir kripto para birimi hesaplama gücünün çoğunluğunu kontrol edebildiği, potansiyel olarak bir ağ bozulmasına neden olduğu saldırılarda pozitif getiri elde etmenin en düşük olasılıkta gösteriyor.” Bu tür saldırıların takip eden 7 günde tokende %80 oranında değer kaybına yol açabileceği belirtildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?