26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) – Altcoin Fiyat Analizi – 15 Aralık

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitconi fiyatı Pazartesi günü güçlü bir satış dalgası yaşamak zorunda kaldı. Analiste göre oskilatör verileri kısa vadeli destek seviyelerine işaret etti. Analiste göre Ethereum fiyatı ise ayılar için heyecan yaratıyor. Analist, XRP fiyatının bir tür Kumo Twist’ine yaklaştığını ve bu durumun altcoinin trendi için geçici ya da uzun vadeli dönüşüm sinyali verebileceğini düşünüyor. Analist Jonathan Morgan, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Analist: “Bitcoin Fiyatı 52.000 Doları Yeniden Test Edebilir”

btc 2

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analiste göre Bitcoin fiyatı, Ichimoku Kinko Hyo sistemi içerisinde, teknik olarak ayı piyasasında bulunmaya devam etti. Analist, 4 Aralık tarihinde ayı lehine bir Ichimoku çıkışı gerçekleştiren Bitcoin’in bu tarihten itibaren sürekli olarak düşüş göstermesine rağmen geçici bazı destek noktaları oluşturmuş olabileceğine inanıyor.

Analiste göre Relative Strength Index ayı piyasası seviyelerine geçiş yaptı ve 20 ila 30 seviyeleri arasında bulunuyor. Buna ek olarak analiste göre Composite Index göstergesi iki hareket ortalamasının da üstüne tırmanırken Optex Bands oskilatörü ise aşırı satış şartlarından çıkmışa benziyor.

Analiste göre Bitcoin fiyatı 45.500 doların altında bir kapanış gerçekleştirirse 40.000 dolara doğru hızlı bir çöküş tetiklenebilir.

Ethereum

eth 1

Analiste göre Ethereum fiyatı, piyasada hem boğa hem de ayı lehine bir tablo izleyecek şekilde hareket edebileceği kritik bir noktada bulunuyor. Analist, altcoinin fiyatının üçlü bir destek bölgesinin hemen altında işlem gördüğünü düşünüyor. Bu üçlü destek bölgesinin içerisinde boğa bayrağının alt ucu, %100 Fibonacci genişleme seviyesi ve Senkou Span B seviyesinin altı yer alıyor. Ethereum fiyatı kısa bir süre önce bu seviyelerin altına gerilese de piyasa alıcıları ETH fiyatının yeniden toparlanmasını sağlamıştı.

İlgili Haber:  Ünlü Analist PlanB: "Kripto Para Kışı Kapıda! Bitcoin'de Yüzde 80'lik Düşüş Yaşanabilir! Ancak..."

Analist, boğaların yukarı yönlü hamle yapması durumunda ise altcoin için 4.400 dolarda büyük bir direnç bulunduğunu düşünüyor.

Ripple

xrp 3

Analiste göre XRP fiyatı için 17 Aralık tarihinde bir Kumo Twist yaşanacak. Kuma Twist, Ichimoku bulutlarının kırmızıdan yeşile ya da yeşilden kırmızıya döndüğü periyotları simgeliyor.

Analiste göre, bir varlık, Kumo Twist tarihine yaklaşırken güçlü bir trend sergiliyorsa, o tarihte büyük ya da küçük bir hareket yaşanması olasılığı yüksek olabilir. XRP fiyatı da aslında 10 Kasım tarihinden sonra %42 değer kaybetmesiyle birlikte oldukça güçlü bir trend sergiliyor denebilir.

Analiste göre altcoinin fiyatı mevcut seviyesinden bir zemin oluşturabilirse, yaşanabilecek bir gerileme hareketi bulutun alt kısmını test edebilir. Analiste göre boğa senaryosunda XRP fiyatı, bulunduğu bölgeden %40 yükseliş ile 0.80 dolara kadar tırmanabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend