10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.7 C
İstanbul

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) – Altcoin Fiyat Analizi – 15 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı hafta sonunu boğa lehine bir görüntüyle geçirdi, Ethereum için de benzer bir görünüm olmasına rağmen Ripple ise tamamen farklı bir seyir izledi. Analist Akash Girimath, BTC, ETH ve XRP’yi değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Analiste göre Bitcoin fiyatının daha kesin hareketler yaparak diğer altcoinlerden sermaye akışını kendisine çekmesine kadar kripto para piyasında bir tutukluk yaşanabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Analist: Bitcoin Fiyatı Boğa Lehine Olmayı Sürdürüyor

blank

Bitcoin fiyatı 10 Kasım tarihinde 69.000 dolar ile tarihinin en yüksek fiyat rekorunu kırmış ancak bunun ardından %10 kayıp yaşamamıştı. Düzeltme ile birlikte dünyanın en büyük kripto parası, analiste göre 60.521 ile 63.620 dolar arasındaki iki günlük talep bölgesine geriledi.

Analiste göre bu hareket BTC’ye boğa lehine momentumunda bir gelişme yapmasına imkan sağladı ve fiyatta %6.5 artış yaşandı. Analist, bu yükselişin iyimser görünmesine rağmen yükseliş trendinin doğrulanması için 69.190 doların üstüne bir çıkış yaşanması gerektiğini düşünüyor. Girimath’a göre bu tür bir gelişme durumunda boğa lehine olan durum sağlamlaşacak. Sonraki gelişme ise analiste göre BTC’nin %161.8’lik Fibonacci seviyesi olan 77.525 dolar olabilir.

Diğer taraftan, Bitcoin fiyatının 2 günlük talep bölgesine girmesi durumunda analiste göre yükseliş tablosu bir dereceye kadar zayıflayabilir. Analist, BTC fiyatının 60.018 doların altında bir kapanış yaşaması durumunda ise boğa tezinin tamamen iptal olacağını düşünüyor.

Ethereum (ETH)

blank

Ethereum fiyatı 29 Eylül tarihinden bu yana sürekli bir yükseliş trendinde olmayı sürdürüyor ve yüksek tepeler ile yüksek dipler sergiliyor. Bu trend çizgilerinin birleştirilmesi analiste göre yükselen bir paralel kanal ile sonuçlanabilir.

Ancak söz konusu yükseliş biraz dalgalı oldu ve analiste göre altcoin, 4.875 dolarda yeni bir rekor kırmasının ardından 4.609 dolarda bir destek oluşturdu. Ethereum fiyatı 5.000 dolarlık psikolojik barajı aşmasına çok yakınlaşmış olsa bile bir gerileme olmadan yükseliş yaşanıp yaşanamayacağı henüz netlik kazanmadı. Analiste göre ETH fiyatının 4.387 doların altında bir kapanış yapması durumunda ise boğa tezi çökebilir.

İlgili Haber:  Analist: "Bu Gelişme ile Birlikte Ethereum Fiyatı 4.900 Dolara Fırlayacak!"

Ripple (XRP)

blank

Ripple fiyatı son üç aydır 1.24 doları aşıp bu seviyenin üstünde kalma konusunda zorluklar yaşıyor. Analiste göre, söz konusu seviyenin aşılması durumunda 1.31 dolar ile 1.41 dolar arasında bir yatay hareket aşaması yaşanabilir.

Bu senaryoda analist, altcoin fiyatının 1.54 dolar direncini test ederek 14 Mayıs tarihli zirve olan 1.97 dolara doğru bir ralli başlatabileceğini düşünüyor.

Diğer taraftan analist, altcoin fiyatının 1.24 dolardaki direncini aşamaması durumunda ise boğa momentumunda bir zayıflık sinyali olabileceğine inanıyor. Analiste göre bu durumda XRP, %17’lik bir değer kaybı sonucunda 1 dolardaki desteğine gerileyebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar