10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.7 C
İstanbul

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) – Altcoin Fiyat Analizi – 6 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda, 4 Aralık tarihinde gerçekleştirdiği büyük satış dalgasının ardından ufak toparlanmalar yaşıyor. Alış baskısındaki artıştan sonra BTC fiyatı yükseliş gösterdi ve altcoinler de bu tabloyu takip etti. Analist Akash Girimath, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Bitcoin (BTC)

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin fiyatı bir günden kısa bir süre içerisinde 57.000 dolardan yaklaşık olarak 42.000 dolara gerilemişti. Düşüş sonucunda tüm kripto para piyasası değer kaybetmiş ve çok çeşitli likidasyonlar gerçekleşmişti. Bununla birlikte boğalar hızlı davranıp 46.700 dolara doğru bir toparlanma sağlamışlardı.

Analiste göre Bitcoin fiyatının önündeki ilk büyük engel 53.687 dolar olabilir. Bu hamle, bu yazının yazıldığı anlardaki seviyeden %10 artış anlamına geliyor.

Analiste göre, Bitcoin fiyatının 48.950 doların üstünde bir yüksek zirve oluşturamaması ya da 50.000 dolar psikolojik sınırının üstüne hamle yapamaması durumunda, bu, alıcıların yorulduğu anlamına gelebilir. Analiste göre Bitcoin 46.698 dolar altında bir alçak dip noktası oluşturursa kripto paranın fiyatı 40.867 doları test edebilir.

Ethereum (ETH)

blank

Ethereum fiyatı 4.000 dolar psikolojik barajının altına inmiş ve 3.400 dolar seviyesini test etmişti. Hızla yükselen alış baskısı ile birlikte Ethereum fiyatı 3.890 dolara fırlamıştı. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoinin fiyatı 4.170 dolardan işlem görüyor. Analiste göre, yükselişin devam etmesi durumunda altcoin, 4.500 dolara kadar tırmanabilir.

Analist, boğa senaryosunda altcoin fiyatının 4.659 dolardaki direnç seviyesini de test edebileceğine inanıyor.

Analiste göre bir tür ayı senaryosunda ise Ethereum fiyatı, 3.890 dolar desteğini kırması durumunda 3.400 dolara yeniden bir çöküş yaşayabilir.

Ripple (XRP)

blank

Ripple fiyatı 1 dolar psikolojik barajın altına indi ve 4 Aralık tarihindeki büyük çöküş sırasında altcoinin fiyatı 0.583 dolara kadar geriledi. Bu gelişmeden sonra ise toparlanma dalgası halen devam ediyor.

İlgili Haber:  Binance Coin (BNB), Sushiswap (SUSHI) ve DASH - Altcoin Fiyat Analizi - 26 Eylül

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı 0.789 dolara kadar yükseldi. Analist göre altcoin fiyatının en yakın direnç noktası 1.03 dolarda yer alıyor olabilir.

Diğer taraftan, Bitcoin fiyatının yükseliş gösterememesi ve çöküş yaşaması durumunda ise Ripple fiyatı da düşüş sergileyebilir. Bu senaryoda analiste göre 0.688 dolar seviyesi kritik önem taşıyor. Analist ayrıca, 0.613 dolar seviyesinin altına inilmesi durumunda boğa tezinin çökeceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar