30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Bitcoin, Ethereum, Ripple, Chainlink ve Litecoin Fiyatı Aniden Yükseldi – İşte Nedeni

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Ekim ayını %25’in üzerinde kazançla kapatacak olan Bitcoin, tekrar yükseldi. Son 24 saatte neredeyse %5 arttı ve 2018’in başından bu yana ilk kez Bitcoin psikolojik 14.000$ seviyesinin üzerine çıktı.

Binance indirim kodu

Bitcoin’in son koşusu, Ethereum, Ripple, Chainlink ve Litecoin gibi diğer büyük kripto paraların fiyatını %3 ile %5 arasında artırdı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin’in 14.000$’ın üzerine çıkması, değeri 100 milyon doların üzerinde olan bir dizi büyük bitcoin işleminden kısa bir süre sonra gerçekleşti ve Cuma günü 750 milyon dolar değerindeki bitcoin opsiyon sözleşmelerinin sona ermesini takip etti.

Son 24 saatte Bitcoin ve kripto para tüccarları, vadesi dolmak üzere olan yüksek değerli bitcoin opsiyon sözleşmeleriyle oluşacak oynaklık için kendilerini hazırladılar. Boğa veya düşüş eğilimleri, bu tür sürelerin dolmasıyla daha da kötüleşebiliyor.

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin bu son fiyat artışıyla Ethereum, Ripple, Chainlink ve Litecoin’in toplam piyasa değerini, Nisan 2018’den beri görülmeyen bir seviye olan 400 milyar doların üzerine çıkardı.

Bu arada, bitcoin ve kripto para piyasası, son birkaç saat içinde San Francisco merkezli Coinbase ve Lüksemburg merkezli Bitstamp borsalarından transfer edilen 100 milyon dolarlık bitcoin ile sarsıldı. Sözde “balinalar” tarafından yapılan büyük bitcoin ve kripto işlemlerini takip etmek için kurulan bir Twitter botu (Whale Alert), bu işlemleri takipçilerine Twitter üzerinden duyurdu.

Bitcoin Bitstamp’te 14.000 doları gördükten bir süre sonra 13.900 dolar seviyelerine geri döndü. Bitcoin hakkında son haftalarda çıkan olumlu haberler ve kurumsal firmaların bitcoin satın alması fiyat üzerinde olumlu bir etki yarattı. Bitcoin son zamanlarda hisse senedi piyasalarıyla olan korelasyonunu da bozmuş gözüküyor.

Bitcoin’in S&P 500 ile olan korelasyonu bitiyor

Dijital varlık yöneticisi Wave Financial’ın bir ortağı olan Andrew Ballinger, yaptığı açıklamada, “Pandemi süresince, bitcoin hisse senetleriyle ilişkili kalmaya devam etti” dedi.

İlgili Haber:  Bitcoin ile ABD Borsa Endeksi S&P 500 Arasındaki Korelasyon Bitiyor mu?

Skew Analytics’ten alınan verilere göre, Haziran ayında bir aylık Bitcoin S&P 500 korelasyonu tüm zamanların en yüksek seviyesi olan %66.2’ye ulaştı. Haziran ayından bu yana, bu bir aylık bitcoin S&P 500 korelasyonu, bu ay çift haneli pozitif korelasyon kırılıncaya kadar, çoğunlukla %40-%50 aralığında gezinerek çift haneli rakamlarda kaldı.

“Hisse senetlerindeki büyük bir düşüşün, henüz gelişmekte olan dijital varlık ekonomisi üzerinde hiçbir etkisi olmayacağına inanmadığımı söylersem tam olarak dürüst olmazdım, ancak bence bu tek haneli ve potansiyel olarak negatif korelasyona dönüş, Bitcoin’in değer deposu tezine inananlar için doğru yön” diye ekledi Ballinger.

“Ekonomik toparlanmayı çevreleyen belirsizliğin devam etmesi ile, yatırımcılar hisse senetleri üzerinden dijital para birimlerine dönebilir ve bitcoin’in ‘dijital altın’ tezini daha da test edebilir.”

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar