27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Bitcoin, Ethereum ve Cardano, Geçtiğimiz Hafta %10’un Üzerinde Değer Kaybetti: Yeni Haftada Nasıl Bir Performans İzleyeceğiz?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, Ethereum ve Cardano başta olmak üzere pek çok kripto para geçtiğimiz hafta %10’un üzerinde değer kaybetti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin (BTC) geçen hafta %13.6 düşüş yaşadı ve mevcut fiyatı olan 44.604 Dolara geriledi.
  • İkinci en büyük kripto para ve Bitcoin’in en büyük rakibi olarak nitelendirilen Ethereum (ETH) ise geçtiğimiz hafta %18.3 düşüş yaşadı.
  • Cardano, Dogecoin ve Binance Coin gibi önde gelen kripto paralar da geçtiğimiz hafta %20’ye varan düşüşler kaydetti.

CoinGecko’ya göre, endüstrinin en büyük kripto paralarından bazıları son yedi gün içinde %25’e varan düşüşler yaşadı.

Binance indirim kodu

Bitcoin’deki Fiyat Düşüşü Yatırımcıları Endişelendirmeli mi?

Quantum Economics’te Bitcoin analisti olarak görev yapan Jason Deane söz konusu düşüşle ilgili, “Bu, Bitcoin açısından oldukça tipik bir piyasa modeli: Önemli bir yükseliş döneminden sonra bir tür düzeltme.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Sektörün amiral gemisi kripto parası olan Bitcoin (BTC) geçen hafta %13.6 düşüş yaşadı ve mevcut fiyatı olan 44.604 Dolara geriledi.

Söz konusu fiyat düşüşüne rağmen Deane, uzun vadeli BTC sahiplerinin ve yatırımcıların endişelenmesine gerek olmadığını öne sürüyor.

Deane, “Bu, kısa vadeli oynaklıktan kâr etmek isteyen tüccarlar için önemli olsa da; daha büyük, uzun vadeli resme bakan ve varlığı biriktirmeye devam eden makro düzeydeki yatırımcılar için önemli bir sorun değil.” dedi.

Kripto Piyasaları Düşüyor

Diğer kripto paraların durumu geçen hafta Bitcoin’den daha kötü idi.

İkinci en büyük kripto para ve Bitcoin’in en büyük rakibi olarak nitelendirilen Ethereum (ETH), geçtiğimiz hafta %18.3 düşüş yaşadı. ETH, şu anda 3.227 Dolar fiyatında seyrediyor.

Ethereum’daki fiyat düşüşü, kripto para için kaydedilen son verilere biraz aykırı gibi görünebilir. Kripto para borsası Kraken tarafından yayınlanan bir rapora göre, Ethereum, ağın merakla beklenen Londra yükseltmesinin yanı sıra, NFT piyasasındaki patlama sayesinde de oldukça desteklendi. Ancak NFT patlaması, son günlerde biraz durgunlaşmış görünüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin Fiyatı Artıyor: Kripto Para Piyasasında Son Durum!

Geçtiğimiz haftanın verilerine göre; diğer önde gelen kripto paralardan Cardano (ADA) %18 düşüşle 2.39 Dolara, Dogecoin (DOGE) %24.9 düşüşle 0.23 Dolara ve Binance Coin (BNB) de %21 düşüşle 395 Dolara geriledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

1 Yorum

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
%d blogcu bunu beğendi: