1 Ekim 2022, Cumartesi
22.7 C
İstanbul

Bitcoin, Ethereum ve Diğer Altcoinler Piyasadaki Belirsizlikle Birlikte Düşüşe Geçti!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto paralar son 24 saat içinde %5-6 civarında düştüğü için kripto para piyasası bugün büyük ölçüde kırmızıya boyanmış durumda.

Binance indirim kodu

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin, aylıkta %2 değer kaybederken, son 24 saatte %6 değer kaybetti.

Kripto analistleri, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etme ihtimalinin Wall Street’i kemerini sıkmaya teşvik ettiğini ve bunun etkisinin bugün Bitcoin fiyatında da hissedildiğini yazdı. Bitcoin bu haber girildiği sırada 40.764 dolardan işlem görüyordu.

Analistler, Wall Street’in makro ölçekli belirsizlikten dolayı riskten kaçınma moduna girdiğini ve bunun da bedelini Bitcoin’in ödediğini belirtiyor. Jeopolitik endişeler ve Fed’in olası sıkı para politikası yönündeki endişeler, kripto piyasasını vurmuş gözüküyor.

Kripto piyasasındaki fiyatlar ABD’deki artan devlet denetimi tehdidinden de etkileniyor olabilir. Zira FBI bugün kripto suçlarla ilgilenecek yeni bir birim kurduğunu duyurdu. Ayrıca ABD Adalet Bakanlığı yakın zamanda kurulan Ulusal Kripto Para Birimi İcra Ekibinin ilk direktörünü atadı.

Düşen sadece bitcoin değil

Ethereum da 24 saat içinde %8’den fazla düşüşle biraz daha önemli bir düşüş yaşadı. Ethereum son ATH’sini Kasım 2021’de 4892 dolara çıkarak yapmıştı. Bu haberin girildiği esnada Ethereum fiyatı 2913 dolardı. Ethereum son ATH’sinden bu yana %41 değer kaybetmiş durumda.

Düşüş yaşayan sadece Bitcoin ve Ethereum değil. Piyasanın çoğu şu anda kırmızı, bu yazı girildiği esnada kripto para piyasasının toplam değeri %7 düşüşle 1.8 trilyon dolara geriledi.

Son 24 saatte Solana %2, Shib %5, Avax %4 düşüş yaşadı.

İlk 100 en büyük kripto para içinde en büyük darbeyi ise %8 düşüşle Terra, Decred ve Aave aldı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar