28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin, Ethereum ve Diğer Kripto Paralar 2.1 Trilyon Dolarlık Depreme Hazırlanıyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasının kayıpların ardından 300 milyar dolara yakın bir kazanç sağlamasının ardından Bitcoin ve diğer kripto paralar son iki haftadır büyük bir volalite dalgasıyla karşı karşıyalar.

Binance indirim kodu

Şu anda psikolojik olarak kritik bir seviye olan 40.000 civarında seyreden Bitcoin fiyatı, Nisan ayında kırdığı yaklaşık 65.000 dolarlık rekorundan halen uzak bir konumda bulunuyor.

Binance indirim kodu

Almanya’dan Çok Kritik Bir Bitcoin Yasası Kararı Geldi!

Bu sıralar kurumsal yatırımcıların yeniden Bitcoin ve kripto para piyasasına girebileceği konuşulurken Almanya’dan da yeni bir haber geldi. Ülkedeki yeni bir yasaya göre, şu anda 1.8 trilyon Euro’luk (2.1 trilyon dolar) bir serveti yöneten kurumsal yatırımcılar ilk kez Bitcoin ve kripto paralara yatırım yapabilecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Spezialfonds adı verilen fonlar ile birlikte emeklilik şirketleri ve sigorta şirketleri gibi kurumsal yatırımcılar Pazartesi gününden itibaren birikimlerinin %20’i kadarını Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paralara yatırabilecek.

Almanya’nın fon endüstrisi kuruluşu BVI’ın kripto para alanındaki uzmanı Tim Kreutzmann konuyla Bloomberg’e yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Fonların çoğu ilk zamanlarda %20 değerinin altında kalmaya dikkat edecektir. Bir taraftan sigorta şirketleri gibi kurumsal yatırımcılar yatırım stratejileri için oldukça sıkı denetimsel gereksinimlere sahiptirler. Diğer taraftan ise yine aynı şirketler kripto paraya da yatırım yapmak isteyeceklerdir.”

Rekor Düzeyde BTC Borsaların Dışına Çekildi

Veri sağlayıcısı Glassnode’a göre bu haftanın başında Coinbase, Kraken ve Binance gibi kripto para borsalarından 2.5 milyar dolarlık Bitcoin borsa dışına aktarıldı. Uzmanlar CNBC’ye yaptıkları açıklamalarında bu durumu kurumsal yatırımcıların piyasaya tekrar girebileceğinin sinyali olarak yorumladı. Glassnode verilerine göre transfer edilen Bitcoin miktarı 63.000 adet civarında olabilir.

ABD’li Bitcoin ve kripto para borsası Kraken’in baş ürün yetkilisi Jeremy Welch Twitter aracılığıyla yaptığı açıklamalarında şunları söyledi: “Son birkaç gündür gerçekleşen alım satım aktivitesi son zamanlarda gördüğümüzden daha yüksek seyrediyor. Kurumsal yatırımcı tarafından daha yüksek katılım bekliyorum. Bu beklentim gerçekleşirse kripto para alanındaki fiyatlarda pozitif bir etki yaşanabilir.

İlgili Haber:  Bittrex'te Tokenize Hisse Senetleri Satın Alabilirsiniz

Bitcoin fiyatı Amazon’un kripto para ile ödeme alacağı söylentilerinin yalanlanmasına rağmen yükselişine devam ediyor ve bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin son 24 saatte %3.6 yükseliş ile 41.136 dolardan işlem görüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar