9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin Fiyatı Artıyor: Kripto Para Piyasasında Son Durum!

Önemli Gelişmeler

Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin fiyatı, yeni haftaya oldukça pozitif bir giriş yaptı. Önde gelen kripto paraların olumlu performansı, kripto para piyasasını da yukarı taşıdı.

blank

Haberin Özeti

  • Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin fiyatı, yeni haftaya oldukça pozitif bir giriş yaptı.
  • Önde gelen kripto paraların olumlu performansı, kripto para piyasasını da yukarı taşıdı.

Lider kripto para Bitcoin, en büyük altcoin Ethereum ve sosyal medyanın en popüler tokeni Dogecoin, yeni haftaya son derece başarılı bir giriş yaptı. Kripto paralarda yaşanan fiyat artışı ile birlikte kripto para piyasasının toplam değeri bugün tarihinde ilk kez 3 trilyon Dolar seviyesine ulaştı.

blank

Söz konusu yükselişe öncülük eden kripto paralar arasında sosyal medyanın en sevilen tokeni Dogecoin dikkat çekiyor. DOGE, son 24 saatte %7’lik bir artış yaşadı ve 0.29 Dolar fiyatına yükseldi. Dogecoin, bu performansı ile en büyük 10 kripto para arasında en çok fiyat artışı yaşayan token oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ethereum Fiyatı Yeni Bir Rekor Kırdı

Ethereum (ETH) da yeni haftaya pozitif bir başlangıç yaptı.

İkinci en büyük kripto para olan ETH, henüz saatler önce 4.782 Dolar fiyatına ulaşarak yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. ETH, şu dakikalarda 4.736 Dolara geriledi.

Son 24 saatte %2.5 ve yılın başından bu yana da %987 oranında artış gösteren Ethereum, şu anda 563.4 milyar Dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bu piyasa değeri ile birlikte Ethereum, kripto para piyasasının %19’unu elinde bulunduruyor.

Lider Kripto Para Bitcoin Yükseliyor

Önde gelen kripto para Bitcoin’in fiyatı ise son 24 saatte yaklaşık %6 oranında yükseldi.

Geçtiğimiz hafta genelinde 60.000 Dolar bandında işlem gören BTC, bugün yaşadığı fiyat artışı ile birlikte şu dakikalarda 66.000 Dolar fiyatında seyrediyor.

İlgili Haber:  Cardano, Coinbase Listelemesinin Etkisiyle Yükselirken; Bitcoin Kayıplarını Telafi Etmeye Çalışıyor

20 Ekim’de kaydedilen 67.276 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden sadece %1.7 oranında aşağıda seyreden Bitcoin, geçen ay genelinde %22.2 ve yılın başından bu yana da %345.5 oranında fiyat artışı yaşadı. Bitcoin, şu anda kripto para piyasasının %41.5’ini elinde bulunduruyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend