7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin Fiyatı Neden Yükseliyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Önde gelen kripto paralar bu hafta önemli ölçüde değer kazandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bu hafta Bitcoin %15, Ethereum %8, Dogecoin %12 ve Dogecoin benzeri Shiba Inu (SHIB) %266 oranında değer kazandı.
  • Peki bu kripto paraların fiyatı neden arttı?

Bu hafta kripto para yatırımcıları için oldukça iyi haberler geldi. Bitcoin fiyatı %15, Ethereum fiyatı %8, Dogecoin fiyatı %12 ve Dogecoin benzeri Shiba Inu (SHIB) fiyatı da %266 oranında değer kazandı.

Binance indirim kodu

Bitcoin’de Yüksek Kaldıraçlı Ticaret Hacmi Etkisi

Bitcoin (BTC) aslında bir haftadan daha uzun bir süre önce yükselişine başladı. 29 Eylül’de kripto para 41.211 Dolarlık dip seviyelerinden yukarı doğru hızla tırmanmaya başladı. Pazartesi gününe girerken BTC, zaten 47.355 Dolara ulaşmıştı; ancak lider kripto paranın yükselişi ilerleyen günlerde de devam etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Çarşamba günü 50.000 Doları aşan Bitcoin, kısa bir süre sonra da, yüksek kaldıraçlı ticaret hacminin de etkisiyle, bugünkü fiyatı olan 55.167 Dolara yükseldi.

1 trilyon Dolarlık piyasa değerine sahip olan Bitcoin artık JPMorgan ve Bank of America’ya göre daha değerli bir varlık haline geldi. Öte yandan Citi bankasının küresel döviz başkanı Itay Tuchman bu hafta yaptığı açıklamada, Bitcoin’e yönelik kurumsal ilginin her geçen gün arttığını söyledi.

Ethereum ve Dogecoin Fiyatındaki Artış

Ethereum (ETH) fiyatı ise Pazartesi günü 3.287 Dolar seviyesinde seyrediyordu. İkinci en büyük kripto para, hafta içi yaşadığı fiyat artışı ile birlikte Cuma günü 3.656 Dolara kadar yükseldi. ETH’nin şu anki fiyatı 3.611 Dolar ve piyasa değeri de 425 milyar Dolar seviyesinde seyrediyor.

Ethereum tabanlı NFT ekosistemi de bu hafta büyümeye devam etti. NFT koleksiyonu CrypToadz’ın satışları geçen hafta %156 oranında artarak 56 milyon Dolara ulaştı.

İlgili Haber:  Bitcoin Önümüzdeki 10 Yıl İçinde Dünyanın En Büyükleri Olan FAANG Hisse Senetleri Gibi Olabilir

Öte yandan, SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk, köpeğinin bir fotoğrafını tweetledikten sonra Dogecoin benzeri bir şaka tokeni olan Shiba Inu (SHIB) fiyatı %240 oranında artarak 0.000026 Dolara kadar yükseldi. Musk’ın aralıklarla paylaştığı köpeği, Dogecoin hayranlarının ve türev projelerinin fiyatını genellikle olumlu olarak etkiliyor. Bu hafta içinde Dogecoin fiyatı da %12 oranında yükseldi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar