Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin Fiyatında Sert Düşüş

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin de dahil olmak üzere en iyi 10 kripto paranın birçoğu son 24 saatte ciddi değer kaybı yaşadı. Büyük kripto paralar gerilerken NFT platformu Flow’un fiyatı %20 oranında arttı.

blank

Haberin Özeti

  • Piyasa değerine göre en büyük kripto paralar bugün değer kaybediyor.
  • Son 24 saatte BTC %6, ETH %8.25 ve DOGE %8.28 değer kaybetti.
  • NFT platformu Flow ise %20’lik fiyat artışı yaşadı.

Piyasa değerine göre en büyük 10 kripto paranın neredeyse tamamı son 24 saatte ciddi değer kaybı yaşadı.

blank

Lider Kripto Paralarda Sert Düşüş

Lider kripto para Bitcoin’in (BTC) fiyatı son 24 saatte %6’nın üzerinde düştü. Kripto metrik platformu Nomics verilerine göre BTC şu anda 32.650 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Piyasanın ikinci en büyük kripto parası olan Ethereum (ETH) ise geçtiğimiz gün %8.25’lik bir fiyat düşüşü yaşadı. ETH, şu dakikalarda 2.180 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Diğer büyük kripto paralar da bugün “kendini pek iyi hissetmiyor”. Lider kripto borsası Binance tarafından geliştirilen merkezi olmayan finans ekosisteminin temel tokeni Binance Coin (BNB), son 24 saatte %5 düşüş yaşayarak 316 Dolar fiyatına geriledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bir diğer büyük kripto para Cardano (ADA) ise yaklaşık %4’lük düşüşle 1.37 Dolar seviyesine geriledi. Ripple Labs tarafından geliştirilen ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yasal bir mücadelenin ortasında yer alan XRP ise son 24 saatteki %6.55’lik düşüşü ile 0.62 Dolar fiyatına kadar çekildi. Aynı süreçte Polkadot (DOT) ise %7.67 düşüş kaydederek 15.58 Dolar fiyatına geriledi.

Dogecoin (DOGE) ise geçtiğimiz 24 saatte en fazla düşüş yaşayan kripto paralardan biri oldu. “Şaka coini” olarak bilinen DOGE, %8.28 değer kaybı bildirdi. Kripto para şu dakikalarda 0.21 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Flow %20 Oranında Yükseldi

En büyük kripto paralar düşüş bildirse de daha düşük hacimli bazı kripto projeleri için o kadar da kötü bir gün değil. Bir NFT platformunun kripto parası olan Flow, son 24 saatte neredeyse %20’lik bir artış yaşadı ve fiyatını 15.14 Dolara çıkarmayı başardı. Öte yandan kripto oyun tokenleri Decentraland ve Axie Infinity de sırasıyla %4.58 ve %2.25’lik artış bildirerek dün başlayan yükseliş trendlerini sürdürdü.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kraken Analistleri: “Bu Seviye Tutulursa Bitcoin Bu Yılın Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kırabilir”

Kripto para analizcilerine göre Bitcoin bir “şimdi ya da hiç” dönemi yaşıyor ve 40.000 dolara kadar taşıdığı rallisini sürdürebilirse...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend