8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Bitcoin, Ethereum ve Diğer Kripto Paralarda %10 Seviyesinde Düşüş Yaşanıyor: “Black Friday” Hakkını Veriyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Lider kripto para Bitcoin ve en büyük altcoin Ethereum başta olmak üzere kripto para piyasası genelinde son 24 saatte %10’a yakın bir değer kaybı yaşandı. Tam da Black Friday (Kara Cuma) gününde bu durum kripto para piyasası için bir satın alma fırsatı olabilir mi?

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin fiyatı, geçtiğimiz haftalarda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 Dolara ulaşmasından bu yana %20 oranında değer kaybetti.
  • Pek çok analist bu durumu bir “alım fırsatı” olarak görüyor.

Bitcoin fiyatı, geçtiğimiz haftalarda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 Dolara ulaşmasından bu yana %20 oranında değer kaybetti. Ancak pek çok analist, bu düşüşün BTC için bir satın alma fırsatı olduğunu savunuyor.

Binance indirim kodu

Black Friday, hem Bitcoin hem pek çok altcoinin son haftaların en düşük seviyesine gerilemesi ile kripto para özelinde isminin hakkını veriyor…

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin Fiyatı Neden Düştü?

ABD Dolarında gerçekleşen gecelik satışlar ve ardından gelen düşüşün üzerine; yeni bir korona virüs varyantı ile ilgili endişelerin piyasaları sarsması ile birlikte Bitcoin fiyatı, son ayların en düşük seviyelerine geriledi.

BTC şu dakikalarda 54.200 Dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu fiyat BTC için son 24 saatte %7 civarında değer kaybı yaşandığı anlamına geliyor.

Ancak kripto para analisti Scott Melker başta olmak üzere pek çok piyasa uzmanı, bu düşüşün BTC başta olmak üzere tüm kripto para piyasası için bir “alım fırsatı” olduğunu savunuyor.

Altcoin Piyasası Ne Durumda?

Öte yandan Ethereum (ETH) başta olmak üzere altcoin piyasasının genelinde de son 24 saatte ciddi bir düşüş yaşanıyor.

En büyük altcoin ETH bu süreçte yaklaşık %8 değer kaybederek mevcut 4.026 Dolar fiyatına geriledi. Ethereum rakiplerinden Solana (SOL) %10 düşüşle 187 Dolara, Cardano (ADA) %9 düşüşle 1.51 Dolara ve son haftaların dikkat çeken kripto paralarından Avalanche (AVAX) de %18’lik çok ciddi bir düşüşle 103 Dolara geriledi.

İlgili Haber:  Ethereum Fiyatının 2.000 Doların Üstüne Çıkacağının 3 Göstergesi

Diğer önde gelen kripto paralardan Dogecoin (DOGE) %9 kayıpla 0.19 Dolara, Binance Coin (BNB) %10 kayıpla 571 Dolara, Polkadot (DOT) %12 kayıpla 34.60 Dolara ve Ripple (XRP) da %9.5 kayıpla 0.93 Dolara düştü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar