3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Bitcoin, Ethereum ve Metaverse Tokenlerinde Ciddi Fiyat Çöküşü! Piyasada Son Durum!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasının büyük çoğunluğu bugün kırmızı renkte. Son 24 saatte 523 milyon Dolar değerinde vadeli işlem sözleşmesinin tasfiye edildiği bildiriliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para piyasasının toplam değeri son 24 saatte %7 oranında düştü.
  • Bitcoin, Ethereum, Solana ve metaverse tokenleri bu süreçte ciddi değer kaybı yaşadı.

Lider kripto para Bitcoin 50.000 Dolar mücadelesinde başarısız olunca son 24 saatte yaklaşık %7 değer kaybetti. BTC, kripto para piyasasının geri kalanını da beraberinde çöküşe sürükledi.

Binance indirim kodu

Bitcoin Fiyatı 47.850 Dolara Geriledi

Lider kripto para Bitcoin son birkaç haftadır 50.000 Dolar seviyesinin üzerinde kalıcı olmak ve istikrar sağlamak için mücadele veriyordu. BTC bu süreçte bir ara 51.500 Dolar seviyelerini aşsa da; dün gerçekleşen çöküş yatırımcıları hayli üzdü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

BTC son 24 saatte yaklaşık %7 oranında değer kaybetti ve mevcut 47.850 Dolar fiyatına geriledi. CoinGlass’dan alınan verilere göre geride bıraktığımız 24 saatte 167 milyon Doları Bitcoin’de olmak üzere toplam 523 milyon Dolar değerinde vadeli işlem sözleşmesi tasfiye oldu. Bu çöküşten yaklaşık 165.000 kripto para yatırımcısının etkilendiği belirtiliyor.

Ethereum, Solana ve Metaverse Tokenlerinde de Çöküş Yaşanıyor

Bugün çöküş yaşayan tek kripto para BTC değil. Son 24 saatte piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum (ETH) %6’dan fazla değer kaybederek 3.800 Dolara; üçüncü en büyük kripto para Binance Coin (BNB) ise %6 seviyesinde düşerek 537 Dolara geriledi.

Ethereum’un en büyük rakibi Solana (SOL) ise bu süreçte %10 değer kaybederek en sert darbeyi alan kripto paralardan biri oldu. Solana şu dakikalarda 180 Dolar fiyatından işlem görüyor. Diğer Ethereum rakipleri Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) ise son 24 saatte sırasıyla %9 ve %12 değer kaybı yaşadı.

İlgili Haber:  MicroStrategy Hisse Senetleri, Bitcoin Yatırımından Sonra Yükseldi

Geride bıraktığımız aylarda yüksek performansları ile dikkat çeken metaverse tokenleri de bugün ciddi kayıp yaşıyor. Önde gelen metaverse tokenlerinden Gala Games (GALA) %13; Decentraland (MANA) ve Enjin Coin (ENJIN) de yaklaşık %12 düşüş yaşadı. Metaverse oyunu The Sandbox’ın yerel tokeni SAND ise son 24 saatte %8’lik bir değer kaybı yaşadı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar