26 Ocak 2022, Çarşamba
-0.9 C
İstanbul

Bitcoin, Ethereum ve Kripto Para Piyasası Geride Bıraktığımız Haftada Ağır Kayıplar Verdi

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Kripto para piyasası, son yedi gün içinde 200 milyar Dolardan fazla değer kaybetti. Bu süreçte Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paraların fiyatında da ciddi düşüş yaşandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) başta olmak üzere kripto para piyasasının büyük çoğunluğu geride bıraktığımız haftada ciddi kayıplar yaşadı.
  • Son yedi gün içinde ağır kayıp yaşayan altcoinler ise Solana, Dogecoin, Polkadot ve Avalanche olarak dikkat çekti.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) başta olmak üzere kripto para piyasasının büyük çoğunluğu geride bıraktığımız haftada ciddi kayıplar yaşadı. Piyasalar geçtiğimiz hafta Cuma günü ciddi bir düşüş yaşadı ve sonrasında toparlanmakta bir hayli zorlandı.

Binance indirim kodu

Bitcoin ve Ethereum Fiyatında Sert Düşüş

Bitcoin bugün itibariyle 48.600 Dolar fiyatından işlem görüyor. Bu fiyat seviyesi, BTC’nin bir haftada yaklaşık %15’lik bir düşüş yaşadığı anlamına geliyor. CoinGecko verilerine göre BTC, bundan haftalar önce ulaştığı 69.044 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana da %30’un üzerinde düşüş yaşadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum ise bugün itibariyle 4.030 Dolar fiyatından işlem görüyor. ETH, son yedi gün içinde %11.4 oranında değer kaybetti ve BTC’ye nazaran bu süreçte görece güçlü kalmayı başardı.

Altcoin Piyasasında Son Durum

Altcoin piyasası da son bir haftada ciddi darbe aldı. Ethereum rakibi ve 5. en büyük kripto para olan Solana, son bir haftada değerinin %25’ini kaybederek 173 Dolar seviyesine kadar geriledi.

Son yedi gün içinde ağır kayıplar yaşayan diğer altcoinler ise %23’lük düşüş yaşanan Polkadot (DOT) , %19’luk düşüş yaşayan Dogecoin (DOGE) ve %21’lik düşüş yaşayan Avalanche (AVAX) olarak dikkat çekti.

İlgili Haber:  Tayland’ın En Büyük Sinema Zinciri, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başlıyor

Kripto Para Piyasası Neden Düştü?

Peki kripto para piyasası neden değer kaybetti?

Kripto para piyasasında geçtiğimiz hafta başlayan düşüş temel olarak yeni Covid-19 varyantı Omicron ve ABD’deki olası yüksek enflasyon verilerinin küresel finans piyasalarında yarattığı endişeye dayandırıldı. Bu hafta içinde ise söz konusu endişelere ek olarak Çinli emlak devleri Evergrande ve Kaisa’nın ABD Doları tahvil ödemelerinin temerrüde düştüğüne yönelik haberler piyasalarda daha sert bir etkiye neden oldu.

BTC, ETH, SOL gibi önde gelen kripto paralar başta olmak üzere piyasanın tamamı, küresel finans ve hisse senetleri piyasasında ortaya çıkan bu endişe atmosferinden olumsuz etkilendi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
En Çok Okunanlar
Send this to a friend