1 Temmuz 2022, Cuma
24.3 C
İstanbul

Bitcoin ETP Hacimleri %50 Artarken Kurumlar Fiyat Yükselişini Arttırmaya Yardımcı Oluyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son araştırmalar, kurumsal sınıf borsasında işlem gören ürünlerin bu ay itibariyle hacmini arttırdığı tespitini ortaya koydu.

Binance indirim kodu

CryptoCompare tarafından hazırlanan bir rapor, Bitcoin’in etkileyici boğa koşusunun arkasındaki bazı ölçümleri, 2020’nin en yüksek seviyesi olan 17.800 dolara kadar araştırdı ve bu ivmenin itici gücünün kurumlar olduğunu açıkladı.

Binance indirim kodu

Dijital Varlık Yönetimi İncelemesi, toplam borsada işlem gören ürünlerin (ETP) hacimlerinin son 30 günde %53 arttığını tespit etti. Ortalama günlük hacmin, ekim ayındaki 113 milyon dolara kıyasla şu anda 173.5 milyon dolar seviyesinde bulunduğu belirtildi. ETP’ler, temeldeki menkul kıymetleri, endeksleri veya finansal araçları, bu durumda Bitcoin’i izleyen menkul kıymet türleri olarak anıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Rapor, yarım milyon BTC’ye sahip olan Grayscale’in Bitcoin Trust ürününü, yönetim altındaki varlıklarda 9 milyar doları aşarak ivmenin temel itici güçlerinden biri olarak gösterdi. Bununla birlikte, 18 Kasım’da yayınlanan kurumsal fonun son güncellemesi, yönetim altındaki dijital varlıklarda 10 milyar dolarlık bir dönüm noktasına ulaştığını belirtti.

Grayscale’in Ethereum Trust ürünü (ETHE) ise 1.7 milyar dolarlık yönetim altındaki varlıkları önceki 30 günde %40’ın üzerinde bir artışla takip etti. Kurumsal düzeyde fon sağlayıcısının, şu anda AUM’da 58 milyon doları temsil eden Litecoin’e de yüklendiği ve 46 milyon dolara sahip Bitcoin Cash Trust’ı geride bıraktığı ilan edildi.

2020’deki yükselişte kurumların payı büyük

Rapor, Kanada’nın önde gelen Bitcoin ve kripto varlık fonu yöneticisi olan 3iQ’nun Bitcoin Fonu’nun son 30 gün içinde en yüksek getirisini %49’un biraz üzerinde bir oranla elde ettiğini de ekledi.

ETC Group’un BTCE ürünü, önceki 30 güne göre %93’lük bir artışla neredeyse ikiye katlanarak 116 milyon dolara yükselen AUM’da en büyük artış yüzdesini gördü. BTCE ürününün ortalama hacmi kasım ayında üçe katlanarak günlük 8.87 milyon dolara çıktı ve bunun, ekim ortalamasından %200 daha yüksek olduğu kaydedildi.

İlgili Haber:  İvmesini Kaybetmeyen Bitcoin 56.000 Doların Üzerinde Yeni Bir Zirveye Çıktı

BTCE fonu Haziran 2020’de başlatıldı ve Deutsche Börse Group tarafından işletilen bir ticaret teknolojisi platformu olan XETRA’da listelenen ilk Bitcoin tabanlı ETP oldu.

New York merkezli bir borsa yatırım fonu, ETP sponsoru ve varlık yöneticisi olan WisdomTree’nin BTCW’si ise aynı dönemde AUM’da %65’lik artış görerek 79 milyon dolara ulaştı.

Kurumsal sınıf ürünlerinin, Bitcoin’in 2020’deki yükselişinde çok daha büyük bir rol oynadığı açıklandı. BTC’nin 2017’de bu fiyatlara en son yükselişinde, Chicago Mercantile Borsası ve Chicago Board Vadeli İşlemler Borsası, varlık için ilk kurumsal Bitcoin vadeli işlem ürünlerini piyasaya sürüyordu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar