5 Ağustos 2022, Cuma
24.5 C
İstanbul

Bitcoin ve Ethereum’da Faiz İmkanı Sunan BlockFi, SEC Tarafından Soruşturma Altına Alındı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve Ethereum’da yüksek faizli tasarruf hesapları sunan BlockFi, Teksas, New Jersey, Alabama, Kentucky ve Vermont’taki düzenleyicilerin ardından SEC’in incelemesiyle de karşı karşıya kaldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto paralarda yüksek faizli getiri imkanı sunan BlockFi, SEC tarafından soruşturma altına alındı.
  • BlockFi, geçtiğimiz aylarda da Teksas, New Jersey, Alabama, Kentucky ve Vermont’taki mali düzenleyiciler tarafından soruşturma altına alınmıştı.
  • SEC, BlockFi’nin faiz hesaplarının bir “menkul kıymet” olup olmadığını araştırıyor.

Bloomberg’in haberine göre, BlockFi’nin yüksek faizli kripto para tasarruf hesapları ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından soruşturma altına alındı.

Binance indirim kodu

BlockFi’nin Bitcoin ve Ethereum Faiz Hesapları

New Jersey merkezli kripto şirketi, kullanıcıların Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto paraların yanı sıra USD Coin ve Tether gibi stabil koinleri de kredi olarak alıp – vermesine olanak sağlıyor. BlockFi’nin stabil koinlerde sunduğu faiz ve getiri oranı ise bankaların sunduğundan çok daha yüksek olduğu için dikkat çekiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

BlockFi kullanıcıları şu anda Tether varlıklarından %9.5 oranında faiz geliri elde edebilirler. Bitcoin’deki mevduatlar ise %4.5 faiz oranı ile getiri sağlar.

Menkul Kıymet mi?

SEC ise “BlockFi Faiz Hesapları” veya “BIA” olarak adlandırılan bu faiz getirisi sağlayan hesapların “menkul kıymet” olup olmadığını inceliyor. Komisyon, BIA’ların gerçekten menkul kıymet olduğunu belirlerse, BlockFi bu ürünleri SEC’e kaydettirmek zorunda kalacak.

Teksas, Alabama, New Jersey, Kentucky ve Vermont’taki finansal düzenleyiciler, geçtiğimiz birkaç ay içinde BlockFi ürünleriyle ilgili benzer endişeleri dile getirdiler. Örneğin New Jersey’deki düzenleyiciler, BlockFi’ye ürünlerini eyalet sakinlerine sunmayı bırakmasını emretti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar