10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Bitcoin ve Ethereum’da Faiz İmkanı Sunan BlockFi, SEC Tarafından Soruşturma Altına Alındı!

Önemli Gelişmeler

Bitcoin ve Ethereum’da yüksek faizli tasarruf hesapları sunan BlockFi, Teksas, New Jersey, Alabama, Kentucky ve Vermont’taki düzenleyicilerin ardından SEC’in incelemesiyle de karşı karşıya kaldı.

blank

Haberin Özeti

  • Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto paralarda yüksek faizli getiri imkanı sunan BlockFi, SEC tarafından soruşturma altına alındı.
  • BlockFi, geçtiğimiz aylarda da Teksas, New Jersey, Alabama, Kentucky ve Vermont’taki mali düzenleyiciler tarafından soruşturma altına alınmıştı.
  • SEC, BlockFi’nin faiz hesaplarının bir “menkul kıymet” olup olmadığını araştırıyor.

Bloomberg’in haberine göre, BlockFi’nin yüksek faizli kripto para tasarruf hesapları ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından soruşturma altına alındı.

blank

BlockFi’nin Bitcoin ve Ethereum Faiz Hesapları

New Jersey merkezli kripto şirketi, kullanıcıların Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto paraların yanı sıra USD Coin ve Tether gibi stabil koinleri de kredi olarak alıp – vermesine olanak sağlıyor. BlockFi’nin stabil koinlerde sunduğu faiz ve getiri oranı ise bankaların sunduğundan çok daha yüksek olduğu için dikkat çekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

BlockFi kullanıcıları şu anda Tether varlıklarından %9.5 oranında faiz geliri elde edebilirler. Bitcoin’deki mevduatlar ise %4.5 faiz oranı ile getiri sağlar.

Menkul Kıymet mi?

SEC ise “BlockFi Faiz Hesapları” veya “BIA” olarak adlandırılan bu faiz getirisi sağlayan hesapların “menkul kıymet” olup olmadığını inceliyor. Komisyon, BIA’ların gerçekten menkul kıymet olduğunu belirlerse, BlockFi bu ürünleri SEC’e kaydettirmek zorunda kalacak.

Teksas, Alabama, New Jersey, Kentucky ve Vermont’taki finansal düzenleyiciler, geçtiğimiz birkaç ay içinde BlockFi ürünleriyle ilgili benzer endişeleri dile getirdiler. Örneğin New Jersey’deki düzenleyiciler, BlockFi’ye ürünlerini eyalet sakinlerine sunmayı bırakmasını emretti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Haber:  Uzmanlara Göre Tesla'nın Büyük Bitcoin Alımı Kriptoyu Bir Çeşitlilik Stratejisi Olarak Meşrulaştırabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend