2 Ekim 2022, Pazar
21.3 C
İstanbul

Bitcoin Fiyat Analizi – 24 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin, yaşadığı %11’lik kayıp ile haftayı ayı lehine olacak şekilde kapatıyor. BTC fiyatlarının 32.500’e kadar inmesiyle beraber diğer kripto paralar da 19 Mayıs’taki düşük seviyelerine geri döndüler. 40.500 ve 34.800 dolardaki destek noktaları da kırılsa da önümüzdeki günler için birkaç boğa lehine işaret de bulunuyor. Ancak teknik analizlere şu anda şüpheyle yaklaşılmasında fayda var çünkü piyasalar bu sıralar modellere ve yapılara göre değil duygulara göre hareket ediyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin’in 4 Saatlik Grafiği

Binance indirim kodu

Son 48 saatte Bitcoin 34.800 dolardaki destek noktasını dört kez test etti ve dördüncü hamlede bu desteğin artık dermanı kalmamıştı. 20 Mayıs’taki toparlanma hareketleri sırasında fiyatların 40.500’ü aşmayı başaramamasıyla beraber satış baskısı daha da atmıştı. Yaşanan düzeltmenin şu anda sonu yok gibi görünüyor olsa da, düşüş modeli aslında şu anda şekilde almaya başladı. Bu modele göre fiyatlarda boğa lehine bir gelişme olabilir ve BTC fiyatları önümüzdeki 12-16 saatte tekrardan 34.500 dolara yakın bir bölgede işlem görebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu sıralar boğa lehine bir durumdan bahsetmek zor olsa da, mevcut fiyat trendleri dikkate alındığında, MACD değerinde bir boğa lehine ayrışma ve gerileyen bir mum hareketi gözlendi. Ancak ayı tablosunun devam etmesi durumunda Bitcoin fiyatları daha önce test ettiği değer olan 30.000 doları tekrardan deneyebilir.

Teknik Göstergeler Çelişkili Sinyaller Veriyor

Awesome Oscillator (AO) değeri, ayıların her yükseliş hamlesini engellemesiyle beraber yoğun bir şekilde ayı momentumu altında olmaya devam ediyor. Relative Strength Index (RSI) değeri ise aşırı satış bölgesine sürekli bir düşüş sergiliyor ve bu da piyasaların bir ihtimal sıçrama yapabileceğine işaret ediyor. Bu yazının yazıldığı anlarda satış baskısı piyasalarda baskın olmaya devam ediyor.

İlgili Haber:  Polkadot (DOT), Bitcoin Cash (BCH) ve Chainlink (LINK) Fiyat Analizi - 27 Mayıs

Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla’nın elektrikli otomobil satışlarında, Bitcoin madenciliğinin çevreye olan etkisini sebep olarak göstererek Bitcoin’in bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasını durdurmasının ardından tüm kripto para piyasalarında fiyatlar dip yapmıştı. Bunun ardından Çin tarafından kripto paralar için sıkı tedbirler alınacağının ısrarla ifade edilmesiyle beraber kripto paralar için ikinci bir şok dalgası oluşmuş ve özellikle de altcoin piyasalarında büyük kayıplar yaşanmıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar