Bitcoin Fiyat Analizi – 24 Mayıs

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin, yaşadığı %11’lik kayıp ile haftayı ayı lehine olacak şekilde kapatıyor. BTC fiyatlarının 32.500’e kadar inmesiyle beraber diğer kripto paralar da 19 Mayıs’taki düşük seviyelerine geri döndüler. 40.500 ve 34.800 dolardaki destek noktaları da kırılsa da önümüzdeki günler için birkaç boğa lehine işaret de bulunuyor. Ancak teknik analizlere şu anda şüpheyle yaklaşılmasında fayda var çünkü piyasalar bu sıralar modellere ve yapılara göre değil duygulara göre hareket ediyor.

blank

Bitcoin’in 4 Saatlik Grafiği

blank

blank

Son 48 saatte Bitcoin 34.800 dolardaki destek noktasını dört kez test etti ve dördüncü hamlede bu desteğin artık dermanı kalmamıştı. 20 Mayıs’taki toparlanma hareketleri sırasında fiyatların 40.500’ü aşmayı başaramamasıyla beraber satış baskısı daha da atmıştı. Yaşanan düzeltmenin şu anda sonu yok gibi görünüyor olsa da, düşüş modeli aslında şu anda şekilde almaya başladı. Bu modele göre fiyatlarda boğa lehine bir gelişme olabilir ve BTC fiyatları önümüzdeki 12-16 saatte tekrardan 34.500 dolara yakın bir bölgede işlem görebilir.

Bu sıralar boğa lehine bir durumdan bahsetmek zor olsa da, mevcut fiyat trendleri dikkate alındığında, MACD değerinde bir boğa lehine ayrışma ve gerileyen bir mum hareketi gözlendi. Ancak ayı tablosunun devam etmesi durumunda Bitcoin fiyatları daha önce test ettiği değer olan 30.000 doları tekrardan deneyebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Teknik Göstergeler Çelişkili Sinyaller Veriyor

Awesome Oscillator (AO) değeri, ayıların her yükseliş hamlesini engellemesiyle beraber yoğun bir şekilde ayı momentumu altında olmaya devam ediyor. Relative Strength Index (RSI) değeri ise aşırı satış bölgesine sürekli bir düşüş sergiliyor ve bu da piyasaların bir ihtimal sıçrama yapabileceğine işaret ediyor. Bu yazının yazıldığı anlarda satış baskısı piyasalarda baskın olmaya devam ediyor.

Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla’nın elektrikli otomobil satışlarında, Bitcoin madenciliğinin çevreye olan etkisini sebep olarak göstererek Bitcoin’in bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasını durdurmasının ardından tüm kripto para piyasalarında fiyatlar dip yapmıştı. Bunun ardından Çin tarafından kripto paralar için sıkı tedbirler alınacağının ısrarla ifade edilmesiyle beraber kripto paralar için ikinci bir şok dalgası oluşmuş ve özellikle de altcoin piyasalarında büyük kayıplar yaşanmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend