28 Mayıs 2022, Cumartesi
25.2 C
İstanbul

Bitcoin Fiyat Analizi – Kritik Destek ve Direnç Noktaları – 2 Haziran

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 12 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatları Mayıs ayı boyunca oldukça dalgalı bir seyir izledi. Mayıs ayının bitiminde, Bitcoin fiyatları Nisan ayına göre %38 daha düşük bir değerden işlem görüyordu. 20.000 doların üstündeki bu düşüş, kripto para piyasalarındaki diğer coinlerin de benzer hamleler yapmasına neden oldu. BTC kısa vadede daha volatil hale gelse de, uzun vadede konsolidasyon sinyalleri veriyor.

Binance indirim kodu

Bitcoin’in Günlük Grafiği ve Teknik Göstergeleri

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bitcoin piyasasına genel olarak bakıldığında 2021 yılındaki büyüme eğrisi dikkat çekiyor. Mayıs ayında bu eğrinin kuyruğuna doğru yaklaştığımızda, çok büyük boyutlarda düşüşler görüyoruz. Aya 58.549 dolar ile başlayan Bitcoin, ardı ardına gelen düzeltmeler ile beraber 36.284 dolardan işlem görüyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda fiyatlar 34.330 dolardaki destek noktasına yakın bir bölgede bulunsa da, piyasalarda bir trend değişimi havası hissedildiğinden, yukarı yönlü bir hareket yaşanabilir.

Fiyatların dar bir aralıkta işlem görmesiyle beraber, volalite değeri de azalmaya devam etti. Ancak 50’lik hareket ortalaması mumların oldukça üzerinde konumlanmayı sürdürüyor. Yaşanan düşüşler nedeniyle BTC piyasalarında aşağı yönlü baskı halen hissediliyor ve BTC’nin bu durumdan kurtulması biraz zaman alabilir.

Bununla birlikte genel negatif hava Directional Movement Index (DMI) değerinde de hissedildi. +DI’ın –DI’ın altında kalmasıyla beraber güçlü bir ayı baskısına işaret edildi. Ancak iki çizginin birbirine yakın seyretmesiyle beraber potansiyel bir değişim ihtimali de bulunuyor. Bunun anlamı, aşağı yönlü olan fiyatlar bir trend değişimiyle birlikte rota değiştirebilir.

MACD göstergesi de, MACD çizgisinin sinyal çizgisinin üzerine çıkmasıyla beraber olası trend dönüşümüne dair ipuçları verdi. Bu değişim ihtimali, piyasalardaki Bitcoin fiyatlarının destek noktasının üzerinde kalmasıyla daha da güçlenebilir.

İlgili Haber:  Dogecoin (DOGE), Litecoin (LTC), Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi - 21 Haziran 2021

Sonuç

Bitcoin piyasaları, mevcut zaman aralığında güçlü bir alım satım bölgesi olan 34.330 dolar bandında bir destek noktası inşa etti. Bunun anlamı, yatırımcılar bu noktada, bir düşüş trendi durumunda bu fiyatı savunmaya çalışacak. Bu durum, Bitcoin’in fiyat hareketlerinin tersine dönmesini ve 40.618 dolar bölgesindeki direnç noktasını test etmesini sağlayabilir.

Bitcoin fiyatları, hafta sonları yaşanan art arda darbeler ile birlikte en yüksek seviyesi olan yaklaşık 65.000 dolardan 30.000 dolara kadar düşmüştü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar