9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Bitcoin Fiyat Desteği Bulmaya Çalışırken DeFi Tokenleri Üç Haneli Kazançlar Sağlıyor

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 3 hafta önce

blank

17 Kasım’da Bitcoin (BTC) fiyatı 18.476 dolara yükseldiğinden beri boğalar, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19.789 dolara ulaşabilmek ve bu seviyeyi destekleyebilmek için savaşırken BTC ise 18.000 dolar seviyesiyle flört ediyor.

blank

Bu savaş gerçekleşirken ve kripto para ile ana akım finans kuruluşlarının çoğu Bitcoin fiyatına odaklanırken, daha az sevilen bazı kripto varlıkları yatırımcılar için cömert getiriler sağlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Messari’nin DeFi varlık endeksinde gösterildiği üzere en iyi tokenlerin çoğu yüksek çift haneli kazançlar getiriyor.

Son 7 gün içinde AAVE çift dip seviyesinden sekerek %214 yükseliş kaydediyor ve şu anda 80 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

Curve finansının, birçok kripto yatırımcısının tam bir gecikme olarak tanımladığı CRV yönetim tokeni, temiz bir çift dip dönüşü gerçekleştirerek %176’lık bir yükselişle 0.84 dolara yükseliyor.

Yearn Finance’in YFI tokeni de Sam Bankman-Fried ve diğer bilgili profesyonel tüccarlar tarafından indirildikten sonra geçen hafta %83.5’lik bir kazançla dalgalar yaratıyor.

18 Kasım’da YFI fiyatı %50 Fibonacci geri çekilme seviyesindeyken boğalar seviyeyi desteklemek için çevirmeye çalışıyorlardı. Son birkaç saat içinde beklenen şey gerçekleştirildi ve fiyat, 29.850 dolarlık yeni bir günlük zirve yapmak için hacim profili görünür aralığındaki bir boşluktan dilimlendi.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde DFI. Money (YFII) ve YF Link (YFL) gibi YFI klonlarının da aynı şeyi takip ederek sırasıyla %58’lik ve %49’luk yükseliş gerçekleştirdiği görüldü.

SushiSwap Uniswap ile yer değiştiriyor

SushiSwap’in (SUSHI) yönetim tokeni, eylül ayında lider geliştirici Şef Nomi’nin açık pazara yaklaşık 13 milyon dolar değerinde SUSHI’yi bırakmasıyla değerinin %95’inden fazlasını kaybettikten sonra yatırımcıların dikkatini çekti.

Bu hafta Uniswap’in likidite havuzu ödüllerinin sonu oldu ve SushiSwap, 1inch ve Bancor gibi rakip borsalar, eski Uniswap likidite sağlayıcılarını çekmek için listelenen varlıklarında sunulan yıllık faiz getirisi ödüllerinde yükseltmeye gitti.

Aslında Uniswap, kullanıcılar bu hafta diğer DeFi platformlarında daha verimli mecralar ararken kilitli toplam değerinde 1.3 milyar dolar (%57.5) düşüş gördü. Bu gerçekleştiğinde SushiSwap %300’den fazla bir artış yaşadı ve geçen hafta %127 artarak 1.63 dolardan işlem gördü.

Yönetim kurulu genelinde, DeFi tokenlerinin çoğunun şu anda siyah renkte göründüğü ve Dijital Varlıklar Verileri’nden elde edilen verilerle DeFi Pulse, günlük aktif kullanıcılarda, platformlarda, TVL’de ve günlük işlem hacimlerinde bir artışın yaşandığı kaydedildi.

Birçok altcoin’de de benzer fiyat hareketleri tespit edildi. Bu durum, Bitcoin sağlamlaşmaya çalışırken ve destek için 18.000 doları zorlarken, tüccarların DeFi ve altcoinleri yeniden benimsediği iddialarının doğru olduğu şeklinde yorumlandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend