29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyat Metriği, ABD Seçimlerinden Sonra 15 Bin Dolarlık Artış Gösteriyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yayınlanan yeni bir rapora göre tarihi trendlerin bu yıl kendini tekrar etmesi durumunda Bitcoin’in (BTC),  15.000 dolara kadar tırmanma desteğine sahip olduğu ortaya kondu.

Binance indirim kodu

Kripto endeks fonu sağlayıcısı Stack Funds tarafından 15 Ekim’de derlenen rapor, Bitcoin’in piyasa değeri ve beklenen getiri oranı (MVRV) ile 12.000 dolarlık direnci kırabilecek kazanımları vurgulandı.

Binance indirim kodu

Rapor, MVRV’de “önemli bir kırılma” bekliyor

Bitcoin henüz 12.000 dolarlık bir kırılma girişiminde bulunmadı ve bu hafta 11.700 dolardan geri döndü. Yine de bu gelişme, 11.000 doların sağlam bir destek sağlayacağına inanan analistler arasındaki iyimserliğin önüne geçemedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ancak ileriye dönük olarak kasım ayı başlarında yapılan ABD seçimlerini takip eden dönemin, Bitcoin’in daha fazla yükselmesine neden olabileceği iddia edildi.

Stack Funds tarafından yayınlanan raporda bunun, MVRV oranına bağlı olarak ortaya çıkacağı belirtildi. Şu anda 1.8’de seyreden bu oranın, BTC/USD 13.800 dolara ulaştığında 2019’dan 2.5’lik bir yeniden testin işlemde olduğuna dair işaretler verdiği kaydedildi.

Mevcut MVRV oranının 1.8’de olduğunu ve 2018’in sonlarında Bitcoin’in dibe vurduğu trend çizgisi tarafından desteklendiğini belirten rapor, trendin aynı zamanda 2017 boğa koşusunda olduğu gibi benzer bir yörünge çizdiğini ve istikrarlı bir büyüme eğilimi gösterdiğini öne sürdü. Aynı destek eğilim çizgisinin birçok kez görüldüğü gerçeğinin altını çizildiği raporda, bu destekteki güç göz önüne alındığı takdirde Bitcoin’in 2019 zirvesini 2.5’te yeniden test edeceği ve Bitcoin fiyatının 15.000 dolar seviyesinin üzerine çıkaracağı ifade edildi. Yakın vadede 2.0’da önemli bir kırılma beklendiği de ayrıca not edildi.

MVRV, analistler Murad Mahmudov ve aynı zamanda Bitcoin’in Puell Multiple’ının yaratıcısı da olan David Puell tarafından tasarlanan bir ölçümdür. Bu ölçüm, CoinMetrics tarafından oluşturulan ve geleneksel piyasa değerinden daha doğru bir Bitcoin değeri sağlamak için tasarlanmış olan “piyasa değerine karşı gerçekleşmiş değer”i kullanan bir sistemdir.

İlgili Haber:  AMD, Ethereum Madenciliğinde GPU Kullanımını Engellemeyecek

2018’in sonlarından bu yana MVRV, yalnızca Mart 2020’deki koronavirüsün neden olduğu çapraz varlık fiyat düşüşüyle bozulan geniş bir yükseliş trendinde olma eğilimi sergiliyor.

Kurumsal satın alma duyarlılığı

Stack Funds ayrıca Bitcoin’e yönelik artmakta olan kurumsal ilginin, gelecekte görülmesi beklenen fiyat hareketinin kesin bir şekilde yükselişe geçeceği fikrini pekiştirdiğini belirtti.

Square’in 50 milyon dolarlık satın alımını, 115 milyon dolarlık yatırımla Stone Ridge takip etti ve her ikisi de MicroStrategy’nin 425 milyon dolarlık daha büyük hazine yatırımı sayesinde kurumsallık kazandı.

Bu ay Bitcoin vadeli işlemlerinin açık pozisyonları da yükseldi ve bu da kurumsal faaliyetin bir kez daha toparlandığına işaret etti.

Stack’in raporu, vadeli işlem hacimleri ile açık pozisyonların toparlanmaya başlamasıyla birlikte ekonomik ortamda olası bir değişimin ardından piyasada yeniden konumlanmanın gerçekleştiği gerçeğini ortaya koydu.

Gözlerin, 12.000 dolarlık temel direnç seviyesine dikildiğini belirten rapor, ileriye dönük yükselişe geçmeden önce seçimlere giden mevcut seviyelerde daha fazla takviye beklendiğini kaydetti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar