12 Ağustos 2022, Cuma
22.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyat Metriği Yeniden “Satın Al” Şeklinde Yanıp Sönmeye Başladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin’in (BTC) ağustos ayında 12.000 dolara çıkacağını tahmin eden bir ölçüm, temmuz ayından bu yana ilk kez yeniden yükselişe geçerek dikkat çekti.

Binance indirim kodu

İçerik üreticisi Charles Edwards’ın 3 Aralık’ta belirttiği gibi, Hash Ribbon göstergesi artık alıcılara Bitcoin pazarına girmeleri için sinyal vermeye başladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Hash Ribbon indikatörü nadir “mavi noktalar” yayınlıyor

Dijital varlık yöneticisi Capriole’un da kurucusu olan Edwards, açıklamalı bir grafiği sosyal medya hesabından yükleyerek Bitcoin’in şimdiki ve önceki yükselişleri arasındaki benzerliklere dikkat çekiyor.

Bitcoin ağının doğrulama gücü oranına dayanan Hash Ribbon indikatörünün, yatırımcılara fiyatın ne zaman yükselişe geçtiğini söylemek için tasarlandığı biliniyor.

Teoride madenciler büyük bir fiyat düzeltmesi gibi olaylar nedeniyle teslim oldukları zaman doğrulama gücü oranı düşüyor ve bu oran, sadece Bitcoin’in otomatik zorluk ayarlamaları sayesinde yeniden canlanabiliyor. Hash Ribbon indikatörü, pozisyon almak için en uygun zamanın bu madenci teslimiyetinin ortalarına doğru olduğunu söylüyor.

Bitcoin dünyasındaki “Fiyat, doğrulama gücü oranını takip eder” sözünü destekleyen Hash Ribbon indikatörü, bu popüler mantraya gerekli teknik kanıtlar sunuyor.

30 günlük doğrulama gücü oranının değeri, 60 günlük değeri geçtiğinde Edwards’ın “mavi noktası” ortaya çıkıyor ve bu da bir kurtarma işleminin devam etmekte olduğunu gösteriyor.

Zincir içi analitik kaynağı Glassnode’un baş teknik sorumlusu Rafael Schultze-Kraft, Hash Ribbon indikatörünün yakında bir satın alma sinyali için hazırlandığına dikkat çekiyor.

Doğrulama gücü oranı düzeldiğinde ve BTC fiyat momentumu pozitif olduğunda Hash Ribbon’ın mükemmel giriş noktaları verdiğini hatırlatan Schultze-Kraft, temmuz ayında bir önceki “mavi nokta” olayının yaşandığı dönemde, Bitcoin’in bir yıldan fazla bir süredir görülmeyen zirveleri yayınlamasının birkaç hafta sürdüğünü söylüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin, Kripto Para Piyasasının Hızını Belirliyor

Bitcoin 20.000 doların altına yükseldi

Bahsedilen sinyal, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerinin hemen üzerinde reddedilirken önemli ölçüde dalgalanma gördükten sonra 20.000 doların altında kalmaya devam ederken geldi.

Bir sonraki 22.000 dolarlık muhtemel direnç seviyesine temiz bir geçiş yapmaya çalışan Bitcoin’in başarısının tersine borsa emir defteri verileri, büyük satış baskısının devam ettiğini ortaya koydu.

BTC/USD, şu ana kadar 19.500 doları geri alamadığı için 19.300 dolarda sağlamlaşmaya başladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar