2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 13.000 Dolar Seviyesine Oturdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD başkanlık seçimleri öncesinde borsalar gerginleşmeye başlarken, Bitcoin dünyasındaki insanlar daha rahat bir ruh hali içerisinde görünüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Dow Jones, son iki ayın en kötü gününü yaşadı.
  • Dünya genelinde borsalar, ABD seçimleri öncesinde düşüşe geçti.
  • Bitcoin ise sabit kalmaya devam ediyor.

Finans piyasaları iyi bir gün geçirmiyor. Borsaların açılmasından itibaren Wall Street kırmızı renge bürünmüş görünüyor.

Binance indirim kodu

30 büyük şirketi takip eden Dow Jones, yaklaşık iki aydaki en büyük düşüşünü yaşarken %2,29 kayıp bildirdi. Halka açık en büyük 500 ABD şirketini izleyen bir endeks olan S&P 500, 3.459’dan 3.400 puana düşerek 59 puan kaybetti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

ABD başkanlık seçimlerinin gerçekleşmesine sadece sekiz gün kaldı. Bu da yatırımcılar arasında alarmlara neden oldu. Yapılan yorumlarda, belki de kimin kazandığına bağlı olarak, mali ve düzenleyici politikalarda değişikliğe gidilebileceği belirtiliyor.

Piyasalar Kayıp Yaşıyor

Piyasaların geri kalanı ise aynı havadaydı: Nasdaq %1.64, Alman DAX %3.71 ve Londra FTSE %1.16 düşüş yaşadı. Başlıca uluslararası endeksler arasında yalnızca Hong Kong’daki Hang Seng Indiex %0,54 artış kaydetti.

Bitcoin ise paniği nispeten iyi idare etmeyi başardı. En büyük piyasa değerine sahip ilk beş altcoin %2 – %5 arasında zarar açıklarken BTC ise %1’den daha az zarar bildirerek 13.000 Dolar’ın üzerinde kalmaya devam etti.

Bitcoin, hem hisse senedi hem de kripto piyasalarının koronavirüs salgını haberleriyle düştüğü Mart 2020’deki çöküşten bu yana istikrarlı bir yükseliş gösterdi. Bugün hisse senetleri için düşüş yaşanırken Bitcoin hala kontrolü elinde bulunduruyor.

Büyük Finans Şirketlerinin Desteği Bitcoin’i Güçlendirdi

Büyük finans şirketleri tarafından sağlanan destek, Bitcoin fiyatındaki istikrarı sağlıyor olabilir. MicroStrategy’nin ortaya koyduğu etki, Square’in 50 milyon dolarlık yatırım yapması ve PayPal’ın kripto para birimi için destek açıklamasıyla Bitcoin önemli ölçüde güç kazandı. JP Morgan bile bu anlamda Bitcoin için olumlu bir gelecekten bahsediyor.

İlgili Haber:  Kripto Dünyasına Girmeden Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey

Bu ay başlarında bildirildiği gibi Fidelity, Bitcoin’in risk çeşitlendirmesi için yararlı bir kaynak olabileceği sonucuna vardı çünkü başka herhangi bir finansal araçla ilişkilendirilmedi. Bu yüzden belki de cüzdanlarda tutulan birkaç Bitcoin, seçimden sonra ne olacağını görmek isteyen bekleyenler adına altın dolu bir bodrum katından daha iyi sonuç verebilir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar