27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Bitcoin Fiyatı 16 Mayıs’tan Bu Yana İlk Kez Haftayı 47.800 Doların Üstünde Kapattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı, son günlerde yaşadığı hafif düzeltmeyle 43.800 dolara kadar gerilemesinin ardından tekrardan güç kazanıyor gibi görünüyor. Son 24 saat içerisinde %7 değer kazanan BTC, en son 16 Mayıs’ta görülen 47.800 dolar seviyesine ulaştı. Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin fiyatı 47.576 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Altcoinler Yükselirken Bitcoin de 47.500 Doların Üstüne Çıktı

Santiment, Twitter üzerinden paylaştığı duyurusunda şöyle dedi: “Bitcoin hayranları, fiyatın 16 Mayıs tarihinden bu yana ilk kez haftayı 47.800 doların üstünde kapatmasından dolayı sevinçli olmalı. Bu, borsa girişlerinin durgun olmasıyla beraber BTC’nin tekrardan rekor seviyesine yaklaşabileceğine dair bir işaret olabilir. Şu anlık her şey sağlıklı görünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bununla birlikte, kripto para borsalarındaki Bitcoin arzının son iki haftada gözle görülür bir biçimde düştüğünü de eklemek gerekiyor. Yatırımcılar fonlarını soğuk cüzdanlarına aktardıkça, bu uzun vadeli yatırım mentalitesi, gelecekteki büyük satış dalgası ihtimallerini azaltıyor.

Bazı analizcilere göre, Bitcoin fiyatı, önündeki en büyük engellerden biri olan 50.000 dolara doğru ilerlemeye başladı.

Bitcoin’in büyük borsalar arasındaki günlük hacmi ise özellikle Mayıs ayı sonuyla karşılaştırıldığında halen durgun gözüküyor.

Korku ve Açgözlülük Endeksi 76’ya Kadar Çıktı

Bitcoin fiyatı yükselmeye devam ederken bazı yatırımcılar ise muhtemel piyasa regülasyonlarının son kazançları eritebileceğine dair bazı endişeleri var. Türev göstergeleri ise ayılar arasındaki güvenin kırıldığına işaret ediyor. Korku ve Açgözlülük endeksi ise bir hafta kadar açgözlülük seviyelerinde kaldıktan sonra 76 değerine ulaşarak artık aşırı açgözlülük değerine tırmandı.

Altcoin tarafında baktığımızda ise, özellikle DeFi coinlerinin Bitcoin ve Ethereum ile karşılaştırıldıklarında geride kaldıklarını görüyoruz. Ancak kullanıcıların BTC ile DeFi coinlerini takas etme gibi bir trend oluşturmasıyla kısa bir önce fiyatlarında bir sıçrayış yaşadıklarını da hatırlatmak gerekiyor.

İlgili Haber:  Analist: Bitcoin Fiyatı, Mayıs Ayına Kadar 333.000 Dolara Ulaşabilir!

Kripto paraların toplam piyasa değeri ise son üç ayın rekoruna kadar tırmanarak 1.993 trilyon dolara yükseldi. Kripto para piyasasının 24 saatlik toplam hacmi ise 106.63 milyar dolar olarak %8.61’lik bir düşüş sergiledi. DeFi ise bu hacmin %10.22’sini oluşturarak 10.90 milyar dolarda kaldı. Stablecoin’lerin hacmine bakacak olursak, 82.35 milyar dolar ile kripto para piyasasının toplam hacminin %77.23’ünü stablecoin’ler oluşturdu.

Bitcoin dominansı ise son 24 saatte %0.05 düşüş göstererek şu sıralar %44.8 civarında bulunuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar